Türk Milleti’nin asla teslim olmayacağını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Devlet Bahçeli, Ülkü Ocaklarının Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen ”1. Uluslararası Gençlik Kongresi” için bir mesaj paylaştı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Devlet Bahçeli; ”Hiç bir kimse zillete düşerek yanlış bir şekilde hesap yapmasın. Hiç bir kimse İstanbul üstünde senaryo yazmak için kalkışmasın. 19 Mayıs 1919 tarihi içerisinde Samsun’a atılmış olan bir adım pek çok kahramanlığa, pek çok fedakarlığa, pek çok destansı mücadeleye de kapı aralamış durumdaydı. Bu ruh hiç bir şekilde ölmedi, bu şuur hiç bir şekilde bitmedi.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Tam 100 sene öncesinde Samsun iline atılmış olan kahraman ve kararlı adım ile birlikte Türk tarihinin seyrinin değişmiş olduğunu, Türk milletinin ise makus talihinin yenilmiş olduğunu hatırlatan Devlet Bahçeli, Samsun ilinden itibaren tam bir bağımsızlığa gitmekte olan yolların taşlarının döşenmiş olduğunu ifade etti.

Tam 1 asır öncesinde Samsun ilinin kıyılarına ayak basmış olan yüksek irade sonrasında Türk milletinin ayağa kalkmış olduğunu, esaret zincirlerini kırarak parçalamak maksadıyla harekete geçmiş olduğunu da anımsatan Bahçeli sonrasında ise; ”Bugün de aynı zaman içerisinde devletimizin kurucusu ve de ilk Cumhurbaşkanımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de doğmasının 138. sene dönümüdür. Bu sebepten dolayı 19 Mayıs tarihi hem milli bir doğruluşun hem ise milliyetçi doğuşun bir miladı olarak öne çıkmaktadır. 19 Mayıs 1919 tarihi, Türk milletinin kendine biçilmiş durumdaki kefeni yırtıp tarihi tekrardan yazmış olduğu bir dönemin başlangıcıdır.” şeklindeki bir değerlendirmede bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.