İlk tepkiyi Kılıçdaroğlu gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının seçimlerinin yenilenmesi şeklindeki kararının gerekçesinin açıklanması ile alakalı, Parti Genel Merkez’inde durumu değerlendirecek olduğunu ifade edip; ”Metni net olarak görmeden bir şey söylemem şu aşama içerisinde doğru olmaz.” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu, Elmadağ Belediyesinde yer alan Elmadağ Kültür Merkezi içerisinde gerçekleştirmiş olduğu iftar programından ayrıldığı esnada gazetecilerin YSK’nin İstanbul ile alakalı gerekçesine yönelik sorusunu cevapladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Sözcüsü görevinde bulunan Faik Öztrak ile görüşmekte olduğunu, Öztrak’ın ise özel bir basın toplantısı düzenleyecek olduğunu belirterek; ”Ben de şu anda Genel Merkeze gideceğim. Orada da arkadaşlar ile görüşeceğiz, durumu kesin bir şekilde değerlendireceğiz. Metni net birş ekilde görmeden bir şey söylemem şu aşama içerisinde hiç bir şekile doğru olmaz.” ifadeleri ile konuştu.

İMAMOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Başkan Adayı olarak açıklanan Ekrem İmamoğlu da Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İBB Başkanlığıyla alakalı seçimin iptal edilmesine yönelik gerekçeli kararıyla alakalı olarak; ”Bu söz konusu gerekçeli rapor veyahut gerekçeli karar demiş olduğumuz şey aslında tamamen bir gerekçesiz karardır. Sıfır bir gerekçedir yani.” şeklindeki ifadelerine de yer verdi. İmamoğlu, bir tane televizyon kanalında soruları yanıtladı. ”Asıl işin özetlerini ise şerhler belli etmekte.” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.