İstanbul’un Fethinin 566. Yıl Dönümü kutlamalarına katıldı

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında; ”İstanbul’a iline yönelik hesaplaşma 566 seneden beri hiç bir şekilde bitmedi, hiç bir şekilde eksilmedi. İstanbul ilini kaybetmenin acısını 566 yıldan beri içlerinden atamamış olanlar var. İstanbul ilinin semaları üzerinde ezan sesleri susana kadar da bu hesaplaşma hiç bir şekilde bitmeyecektir.” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, Avrasya Gösteri ile Sanat Merkezi içerisinde gerçekleştirilen İstanbul’un Fethinin 566. Senesi Kutlamaları ve İftar Programı’nda gerçekleştirmiş olduğu konuşması esnasında, katılan herkesin ramazanını da tebrik etmiş oldu.

Ramazanın İstanbullu vatandaşlar ile birlikte millet ve de bütün insanlık için hayırlara vesile olabilmesi, tutulmuş olan oruçların, eda edilmiş olan ibadetlerin kabul edilmesi şeklinde bir temennide bulunan Erdoğan, cuma gecesinde idrak edilecek olan Kadir Gecesi’ni de kutlamış oldu.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan, Türk milleti olarak tarihteki en önemli dönem noktalarından bir tanesi olarak öne çıkan İstanbul ilinin fethinin 566. sene dönümünün idrak edilmiş olduğunu da hatırlatarak, kentin kapılarını İslam’a açmış olan Fatih Sultan Mehmet Han’ı selamlamakta olduğunu ifade etti.

Daha 21 yaşında bulunan bir cihan hakanını yetiştirmiş olan Akşemsettin’i, Hazreti Peygamber’in ise ”O ne güzel bir ordudur.” ifadeleri ile övmüş olduğu Fatih’in kahraman neferlerini selamlamakta olduğunu ifade eden Erdoğan, 566 seneden beri İstanbul ilinin semalarından ezanları eksik etmemiş olan bütün şehit ile birlikte gazileri, rahmetle ve de minnetle yad etmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.