Sınava beraber çalışma konusunda söz verdi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkan Adayı olan Ekrem İmamoğlu dün gece iftarını, Bağcılar ilçesinin Demirkapı Mahallesi’nde yaşamını sürdüren Şerife – Ertuğrul Köse çiftlerinin evinde açmış oldu.

Evin 19 yaşında bulunan oğlu Tayyip Erdoğan Köse, İmamoğlu’nu ikamet ettikleri binanın kapısına çıkarak babasıyla beraber karşıladı. Aile fertleri tarafından misafir odasına alınmış olan İmamoğlu, Tayyip Erdoğan’dan da ailesini kendine tanıtmasını talep etti. İmamoğlu, yanında toplanmış olan aile fertleriyle de teker teker tanıştı.

Ailenin birde Taşköprülü olduğu bilgisine ulaşan İmamoğlu, usta sanatçılardan Cihan Ünal’le yakın bir zaman içerisinde yaşamış olduğu bir anıyı anlatıp; ‘Cihan Ünal ile de tanıştık. Cihan’da Taşköprülü. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşamını sürdürüyor. Beni arayarak, ”Sesle alakalı bir ders vermem gerekir size” şeklinde konuştu. Memnuniyet ile kabul edeceğimi söyledikten sonra da atladı ve geldi. Cumartesi – pazar günü eğitim verdi. Taşköprülü olduğunu ise orda öğrendim.’ ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu ayrıca, ailenin ikiz kızlarından olan Yağmur ile Senanur’un tekvando dalına siyah kuşak sahibi olduklarını öğrendikten sonra ise, ‘Sağlamdayız o zaman yani.’ ifadeleri ile bir espri yaptı.

Ekrem İmamoğlu, kendisinin mezun olmuş bulunduğu İstanbul Üniversitesinin İşletme Bölümünü kazanmayı hedeflemekte olduğunu ifade eden Tayyip Erdoğan’a, sınava bir hafta kaldığı zaman beraber çalışma konusunda bir söz verdi. İmamoğlu, iftarı yaptıktan sonra ailenin fertleri ile de fotoğraf çekindi.

Ekrem İmamoğlu, binanın önüne çıktığında kendisini beklemekte olan vatandaşlarla çıkış esnasında sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.