Kemal Kılıçdaroğlu çok önemli açıklamalar yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu; ”Türkiye içerisinde değişimin tek bir adresi, problemleri çözebilmenin adresi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu maksat ile yola çıkmış bir durumdayız ve çok güzel başarıların altına da imzamızı atmayı başardık. Yeter mi? Tabiiki de hayır. 82 milyon insanımızı kucaklayabilecek bir iktidara ihtiyacımız bulunuyor.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu ayrıca, partisinin grup toplantısı esnasında yapmış olduğu konuşma sırasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin değişimin, problemleri çözebilmenin ve 82 milyon insanımızı kucaklamanın adresi konumunda yer aldığını ifade etti.

Hiç bir insanın inancı ile birlikte kimliği ve de yaşam tarzından dolayı ötekileştirilmesini istememekte olduklarına da vurgu yapan Kemal Kılıçdaroğlu sonrasında ise; ”Bizler, 82 milyon kişi bir arada kendi problemlerimizi tartışarak çözümler üretebilelim dedik. Bu maksat ile de yola çıkarak çok daha güzel başarıların altına imzamızı atmayı başardık. Peki yeter mi? Tabiki de hayır. 82 milyon insanı kucaklayabilecek bir iktidara ihtiyacımız bulunuyor” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu ayrıca, toplumun her bir bölümünün problemlerinin olduğuna vurgu yaparak; ”Yaşamın her alanı içerisinde bir dert bulunuyor. Ancak bütün bunları çözebilme kapasitesine de sahip durumdayız. Siyasetin bir zenginleşme aracı şeklinde kullanılmaması yeterli olur. Siyaset aslında halka hizmet ise onu bizler yapacağız ve bütün problemleri de çözeceğiz” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.