Esenyurt ilçesindeki yangın çok korkuttu

Esenyurt ilçesinde 5 katlı bir tane binanın bodrum katı kısmında meydana gelen yangının dumanlarından dolayı üst katlar içerisinde mahsur kaldıkları bilgisine ulaşılan arasında bebeklerin de yer aldığı çok fazla sayıda insan itfaiye ekipleri tarafından kurtarılmış oldu. Olay esnasında apartman sakinlerine ait olan kedi ile birlikte balık ve de kuşların ise vatandaşlar tarafından hızlı bir şekilde dışarıya çıkartılmış olduğu ifade edildi.

Söz konusu bu olay ise, Namık Kemal Mahallesinde yer alan 119. sokaktaki 5 katlı bir tane bina içerisinde meydana geldi. Ne sebeple çıktığı halen bilinmeyen bir biçimde binada sığınak olarak kullanılmakta bulunan bodrum kat kısmından dumanlar yükselmeye başladı. Yükselen dumanlar ise çok kısa bir zaman içerisinde tüm apartmanı kapmadı. Olayın yaşanmış olduğu yere ihbarda bulunulmasının hemen sonrasında sağlık ekipleri ile birlikte polis ekipleri ve de itfaiye ekipleri yönlendirildi. İtfaiye görevlileri üst katlar içerisinde mahsur kalmış olan bebekler ile birlikte aileleri merdivenleri kullanarak kurtarmış oldu.

Kurtarılmış olan küçük yaştaki çocuklara ise orada yer alan sağlık ekipleri tarafından müdahalede bulunuldu. Yangın ise çok kısa zaman içerisinde kontrol altına alınıp söndürüldü. Meydana gelen panik anları ise kameralara anbean yansımış oldu. Yangından hemen sonra vatandaşlardan bir tanesi de panik anlarını açık bir ekilde anlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.