Cevabın en kısa zamanda verileceğini açıkladılar

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Başkanı görevinde bulunan Mustafa Şentop, Türkiye’nin Erbil’de yeralan Başkonsolosluğu içerisinde çalışmakta olan Türk bir diplomatın şehit edildiği açıklanan saldırıyla alakalı gereken yanıtın en kısa zaman içinde verilecek olduğunu ifade etti. Şentop, Twitter hesabı üzerinden Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda yer alan bir tane görevlinin şehit edilmesi ile alakalı olarak paylaşım gerçekleştirdi.

Irak’da yer alan Erbil kenti içerisinde gerçekleşen silahlı saldırı esnasında Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu içerisinde çalışmakta olduğu açıklanan Türk bir diplomatın savunmasız durumdayken şehit edilmiş olduğu bilgisinin kendisine ulaştığını ifade eden Şentop, ”Bu gerçekleşmiş olan hain saldırıya gerekli yanıt en kısa zaman içerisinde verilecektir. Milletimizin de başı sağ olsun.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı’nın Yardımcısı görevinde bulunan Fuat Oktay ise; ”Erbil içerisinde diplomatlarımıza yönelik olarak gerçekleşen saldırıyı lanetliyor, yaşamını yitiren konsolosluk çalışanımıza Allah’tan rahmet, ailesine ise başsağlığı dilemekteyim. Saldırıyı gerçekleştirmiş olanların bulunması amacıyla ilgili tüm makamlarımız çalışmalarını devam ettirmektedir” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı’nın Sözcüsü görevinde bulunan İbrahim Kalın da, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde; ”Erbil’de meydana gelen menfur saldırı esnasında yaşamını yitirmiş olan konsolosluk çalışanımıza Allah’tan rahmet, yakınları içinde başsağlığı dilemekteyim. Faillerin bulunabilmesi amacıyla bir çalışma başlatılmış durumda. Bu hain saldırıyı gerçekleştirenlere gerekli yanıt verilecektir” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.