Yeni dönemdeki stratejisi ile alakalı açıklamalar yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni dönemde yer alan stratejisini ”Said Nursi” şeklindeki örnek ile anlattı. Kılıçdaroğlu açıklaması içerisinde; 2’Said Nursi’nin yazmış olduğu kitapları yasaklandıktan sonra Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulunup, kitapların toplatılma işleminin durdurulmasını sağlamış olduk. Demokrasiye de bu şekilde sahip çıkmış olduk” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu, ilçelerde yer alan belediye başkanları ile birlikte belediye meclis üyeleri ile bir araya gelmiş olduğu toplantı esnasında, yerel seçimlerin hemen sonrasında başlamış sürece yönelik dikkatleri çeken mesajlar vermiş oldu. İstanbul seçimi içerisinde; ”dünya üzerindeki tüm demokratların takdir etmiş olduğu” bir sonuç elde etmeyi başardıklarını ifade eden belirten Kılıçdaroğlu’nun ”Asıl görevimiz ise şimdi başlayacak. Siyaset ile alakalı yarış bitti şimdi ise hizmet etme yarışı. Yerel yönetimler içerisinde yer alan başarılarımız bizleri genel iktidara götürmüş olacaktır” ifadelerine yer verdiği bilgisine ulaşıldı.

Kılıçdaroğlu bütün bunların yanı sıra, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ”eski dönem”lerde yer alan politikalarını da eleştirmiş olduğu konuşması esnasında, pek çok zaman Ankara ilinde oturarak oy istenmiş olduğuna; ”karşı mahallelerin” ihmal edilmiş olduğuna da dikkatleri çekmiş oldu. Kılıçdaroğlu konuşması esnasında; ”Ardımızda bıraktığımız 10 sene içerisinde en büyük değişimi yaşamış olan parti Cumhuriyet Halk Partisi’nin. Kendi içimizde herhangi bir mücadele vermenin de bir anlamı bulunmuyor. Kesinlikle karşı mahalle içerisinde çalışacağız. Kibir ile birlikte şatafattan da uzak duracağız” şeklinde bir mesaj verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.