Doğu Akdeniz bölgesiyle alakalı destek mesajları verdi

İYİ Parti’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Meral Akşener, Doğu Akdeniz bölgesi içerisinde meydana gelen gerginliğe yönelik; ”İYİ Parti’nin grubu bu zamana kadar yapmış olduğu yanlışları not aldığımız iktidarın bu gün davranmış tavrının arkasında bulunduğumuzu da burdan ilan etmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

Akşener, geçtiğimiz gün partisinin grup toplantısı esnasında; ”Doğu Akdeniz bölgesinde gerçekleştirilen sondaj çalışmaları esnasında Türkiye’nin tamamen hakkının bulunduğunu ifade eden Akşener, fakat dün yapılmış olan hataların görmezden gelinemeyecek olduğunu da açık bir şekilde ifade etti. 2004 senesi içerisinde Güney Kıbrıs Rum Kesimi Avrupa Birliği’ne girdiği esnada Türkiye’nin veto ile alakalı kullanmamış olduğunu ifade eden Akşener, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

”Rahmetli olan Denktaş’a yapmış olduklarınızı da asla unutmadık Sayın Erdoğan. Şimdilerde ise o Kıbrıs, Akdeniz Bölgesi içerisinde karşınıza dikilmekte. Adalarımızın işgal edilmesine sessiz kalırsanız, Ege Bölgesini ve Akdeniz Bölgesini toptan kaybetmiş oluruz. Yaptırımla alakalı bir karar almış olan Avrupa’ya da bir sözümüz bulunuyor; kendinizi medeniyet ile birlikte hakkın ve hukukun beşiği ilan etmekteyken Türk milletine ait olan Ege Bölgesi’ndeki Akdeniz Bölgesi’ndeki hakkına tecavüz edilmiş olmasına arka çıkmaya hiç bir şekilde utanmamakta mısınız?

İYİ Parti grubu olarak bu zamana kadar yapmış olduğu yanlışları not aldığımız iktidarın bugün takındığı tavrının arkasında bulunduğumuzu da ilan etmekteyiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.