Ronaldo’ya Marca Efsane ödülü

İspanya’nın Madrid kentinde Reina Victoria Tiyatrosu’nda Marca Efsane ödülü dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’ya verildi.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Ronaldo “2016 yılında Portekiz milli takımının bir sporcusu olarak  Avrupa Şampiyonu olmamız kariyerimin en büyük başarısıdır. Ödül töreninde Ronaldo’nun kariyerinde formasını giydiği Sporting Lizbon, Manchester United, Real Madrid, Portekiz Milli Takımı ve Juventus formaları giyen 5 çocuğun kendisine sorduğu sorulara yanıt verdi.

Törende kendisine sorulan “Manchester United’ı mı yoksa Real Madrid’i daha fazla özlüyorsun sorusuna “Giydiğim her forma ve her şehir benim için önem taşıyor ama Real Madrid kulübü ve Madrid şehrinin bende anlamı daha başkadır. Çocuklarımı burada büyüttüm, özel hayatımda bir çok güzel anı bu şehirde yaşadım. Buradan ayrılmak beni gerçekten çok üzmüştür” diyerek cevapladı.

Futbol kariyerinin en zor kararını daha 10 yaşında iken ailesini Madera Aadasında bırakıp tek başına Lizbon’a gitmek olduğunu ifade eden Ronaldo “O yaşta bir çocuğun kolay kolay alamayacağı bir karardı” ifadesini kullandı.

Önümüzdeki yıl en büyük amacı ve hedefinin Juventus forması ile Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmak istediğini ama bunun çok kolay olmadığının üstünü çizen Ronaldo “Tüm büyük kulüplerin en büyük hedefi bu ve bunu gerçekleştirmek için çok çalışmalıyız” dedi.

Bu akşam aldığı Marca Efsane ödülünü kendisine ait Madera Adası’nda bulunan müzede özel bir bölüme koyacağını söyleyen Ronaldo “Bu ödül bana Real Madrid’e kazandırdığım başarıların bir anlamda ödülü. Bu ödül beni aşırı derecede onurlandırdı. Umarım kısa bir süre sonra yine bu şehre, bu ülkeye geri dönerim” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.