Yasak aşk cinayetine 16 yıl hapis

Bursa’nın Mollafenari mahallesinde 2016 yılının Eylül ayında meydana gelen olayda N.A. adındaki kadın kendisini taciz ettiğini iddia ettiği komşusu U.Ş.’yi öldürdü. Emniyette yapılan işlemlerin ardından N.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

N.A.’nın Bursa 1.Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmasında N.A. hakkında “kasten adam öldürme” tutuksuz yargılanan eşi M.A. hakkında ise “cinayete azmettirmekten yargılanmalarına devam edildi.

Dün yapılan karar duruşmasına Yenişehir Kadın Kapalı Cezaevinde yatan N.A. SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) aracılığı ile katıldı.

SEGBİS sistemi ile mahkeme heyetine ifadesini veren N.A. “Eşim M.A.’nın hiç bir suçu yok. Ben öldürdüğüm Ü.Ş. ile 5 yıl ilişki yaşadım. Eşimle olan 3 çocuğumdan sonra dünyaya gelen oğlumun babası DNA testi sonucu Ü.Ş. olduğu ortaya çıktı. Doğum sonrası Ü.Ş. ile ilişkimiz çekilmez bir hal aldı. Olay günü yatak odamın penceresine geldiğinde kendisi ile tartışmaya başladık. Kendisinden kurtulamayacağımı anlayınca silahla ateş ettim. Ü.Ş.’nin ailesi ve yakınları cinayete beni eşimin azmettirdiğini iddia ediyorlar ama beni kimse azmettirmedi” dedi.

SONUM BÖYLE OLSUN İSTEMEZDİM

Mahkeme heyeti tarafından son sorusu sorulan N.A. “Son dönemlerde Ü.Ş. bana fiziki ve psikolojik baskı yaptırmayı arttırdı. Yaşadıklarım çocuklarıma yansımaya başlamıştı. Kendi çocuğu ile ilgilenmemeye başlamıştı. Olayın böyle olmasını hiç istemezdim. Mahkemenizden adil bir karar bekliyorum” dedi.

N.A.’nın eşi M.A. ise verdiği savunmasında “Eşimin cinayeti işlediği esnada pastanede çalışıyordum. HTS kayıtları doğru sonuç vermediği için suçlamalarınıza maruz kaldım. Eşimin öldürdüğü Ü.Ş. ile aramda bugüne kadar en ufak bir kavga dahi olmamıştır. Bana atılan suçları kabul etmiyorum ve beraatimi talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti kısa bir ara sonrası verdiği kararda M.A.’nın beraatine karar verirken, Ü.Ş.’yi öldüren N.A. hakkında önce ağırlaştırılmış müebbet cezası verirken daha sonra “haksız tahrik” ve “iyi hal” indirimi ile sanığa 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.