Pişkin hırsızlar şapka çıkarttı

Diyarbakır’ın Sur ilçesi Balıkçılarbaşı semtinde bir kuyumcuda yaşanan hırsızlık adete pes dedirtti. Balıkçılarbaşı semtinde bir kuyumcuya giren kadın ve kız çocuğu, satın alma bahanesi ile altınları incelemeye başladı. Kadınlardan biri iş yeri sahibi kuyumcuyu oyalarken diğer soyguncu kadın saniyeler içinde el çabukluğu ile tezgahta bulunan değeri 4 bin lira olan iki yüzüğü el çabukluğu ile çaldı ve kısa bir süre sonra kuyumcudan elini kolunu sallayarak kuyumcu dükkanından ayrıldı. Burada çıkan 2 kadın hırsız sanki hiç bir şey olmamış gibi hırsızlık yaptıkları kuyumcunun yan tarafında bulunan başka bir kuyumcuya giderek çaldıkları iki yüzüğü satarak ortadan kayboldular.

İlk kuyumcuda yaşanan hırsızlığı fark eden iş yeri sahibi kuyumcu durumu hemen polise bildirdi. Bu esnada yan komşu kuyumcusunun kısa bir süre önce iki adet yüzüğü aldığını öğrenen hırsızlık mağduru kuyumcu güvenlik kamerası kayıtlarından zanlıları tespit etti.

BULANA BİN LİRA ÖDÜL VERDİ

Hırsızlık mağduru kuyumcunun sahibi Atilla Özoğlu yaptığı açıklamada “ dün öğle saatlerinde dükkanıma bir kadın ve kız çocuğunun dükkanımıza alışveriş için geldiklerini söylediler. O esnada içeride başka müşteriler olduğu için bizden bir kaç bilezik ile yüzükleri görmek istediklerini söylediler. İçeride başka müşterilerimiz olduğu için kendilerine bekleyin dedik ama onlar  çok ısrar ederek köye dönmek için az vakitleri kaldığını söyleyince bizde yüzükleri çıkarttık. O esnada biz diğer müşterilerle ilgilenirken bizde şüphe uyandırdılar. Kadınlardan birisi hep bir anlık zaafımı bekliyordu. Benden tüm tek taşları çıkarmamı istedi ve bende çıkardım. Tam o esnada bize hafta bir gelen toptancımız çantası ile yeni ürünleri getirirken yaklaşık 15-20 saniye içinde göstermek için çıkardığımız tek taş yüzükleri yanındaki kıza çalarak vermiş. Bu hırsızlar yüzünden psikolojimiz bozuldu ve bizde bu hırsızların bulunması için bin lira para ödülü koyduk. Bu kadınlar o kadar pişkin ki bizden çaldıkları yüzükleri bir yan tarafımızda bulunan başka bir kuyumcu arkadaşımıza satmışlar” dedi.

Polis iki kadın hırsızın bulunması için çalışmalara başladı. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.