Süleyman Soylu’dan 81 il yönetcisine talimat

Kurban Bayramı öncesi İçişleri Bakanlığınca karayollarında alınacak tedbirleri içeren “Bakanlık direktifı” illere gönderildi. Bakan Süleyman soylu imzalı gönderilen talimatta alınması ihtiyaç duyulan önlemler şu şekilde sıralandı:

TÜM BAKANLIK BÜROKRATLARI SAHADA OLACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kurban Bayramı süresince yaşanabilecek tüm sorunları için başta bakanlıklar olmak üzere, il yöneticileri ve bürokratları sahaya davet etti. Özellikle trafik kazaların yoğun olduğu bölgelerde Bayram tatili boyunca denetimler daha da yoğunlaştırılacak.  Bayram süresince 36 Polis Başmüfettişi, 10 Jandarma Başmüfettişi, 10 Jandarma Denetleme grup Başkan ve üyesi olmak üzere 56 müfettiş görev yapacak. 9 Ağustos ile 15 Ağustos tarihleri arasında Emniyet Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcılar ve Daire Başkanlarından oluşan 24 ekip güzergah boyunca denetimler yapacak.

HAVADAN DENETİMLERLE YOLLARDA KUŞ UÇURTULMAYACAK

Jandarma ve Emniyet ve Kurban Bayramı’nda meydana gelebilecek kazaların önüne geçilebilmek için havadan denetimlere ağırlık  verecek. 78 ilimizde 1377 drone ile havadan kontroller yapılacak.

MAKET ARAÇ UYGULAMASINA DEVAM EDİLECEK

Bayramlarda kazaların yoğun olduğu 18 ildeki 20 güzergâhta her 10 km’de bir takım görevlendirilecek.  Daha öncede uygulanan ve gayet etkili olduğu tespit edilen maket araç uygulaması 78 ilimizde 625 adet maket trafik aracı kazaların yoğun olduğu bölgelere yerleştirildi.

YOLCU OTOBÜSLERİ DENETLENECEK

İçişleri Bakanlığının talimatı ile oluşturulacak sivil ekipler tarafından yolcu otobüslerinin denetimine devam edilecek. Kurban bayramı süresince sivil ekipler 1.120 yolcu otobüsü habersiz olarak denetlenecek. Özellikle gar ve terminaller ile beraber ara istasyonlarda denetimlere devam edilecek. Bayramda artan korsan taşımacılık içinde ayrıca önlemler alınacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.