Yusuf Yazıcı Lille’de

Son günlerin transferde en çok konuşulan ismi Yusuf Yazıcı Fransa’nın Lille kulübüne transferi gerçekleşti. Fransız kulübü Yusuf Yazıcı için Trabzonspor’a 17,5 milyon Euro, kadrosunda bulunan stoper Edgar Le’nin bonservisinin % 50’sini ve Yusuf Yazıcı’nın bir sonraki transferinden %20 pay verecek.

Zeki Çelik’ten sonra Lille kulübünde forma giyecek ikinci Türk olan Yusuf Yazıcı’nın transferini gerçekleştirmek üzere geçtiğimiz hafta sonu Lille kulübü yetkilileri İstanbul’a gelmiş ve burada Trabzonspor kulübü başkanı Ağaoğlu ile temaslara başlamışlardı. İlk görüşmede uzlaşamayan taraflar bugün transfere noktayı koydular.

Yusuf Yazıcı sosyal medyada yaptığı paylaşımda “ A takımda formasını onurla giydiğim ve kaptanlık bandını taktığım Trabzonspor’dan ayrılma konusunda kararımı vermiş bulunmaktayım” diyerek duyurdu.

Yusuf Yazıcı’nın bu paylaşımından hemen sonra Abdulkadir Ömür sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “ Seninle saha içinde ve saha dışında geçirdiğim 4 yıl için sana çok teşekkür ederim abi. Seninle oynamak büyük bir zevk ve mutluluktu. Birbirimize aynı gün Trabzonspor forması giymek için söz vermiştik. Bu hayalimizi gerçekleştirdik. Şimdi sen daha büyük hayalin için aramızdan ayrılıyorsun. Bir gün yine buluşacağız, yolun açık olsun abi” yazarak duygularını dile getirdi. Takım arkadaşı Abdülkadir Parmak’da duygusal bir mesaj yayınladı. Genç futbolcu sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “Seninle oynamak büyük keyifti. Her zaman her şeyin en iyisini hak ediyorsun. Çıktığın bu yolda başarılı olacağını ve bizi çok iyi temsil edeceğini biliyorum. İleri de tekrar beraber inşallah oynarız. Allah yolunu açık etsin. Sen bizim gururumuzsun. Hoşçakal Raket” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.