Antalya’ya saatte 20 uçak dolusu turist geldi

Sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da en önemli turizm kentlerinden biri olan Antalya’ya bir ayda 2 milyon 450 bin 650 yabancı turist gelirken Antalya Havalimanı‘na ise saat başı ortalama 20 uçak iniş yaptı.

Temmuz ayında gelen turist sayısı 8 milyona ulaştı

Resmi istatistiklere göre 1-30 Temmuz tarihleri arasında yurt dışından Antalya’ya 2 milyon 450 bin 650 kişi gelirken en çok bir günde gelen yabancı turist sayısı da 28 Temmuz günü 92 bin 334 kişinin geldiği tespit edildi. Ayrıca 1 Ocak ile 30 Temmuz arasında yurt dışından Antalya’ya gelen turist sayısının 7 milyonu geçtiği öğrenildi.

“Direkt uçuşlar Antalya turizmini hareketlendiriyor”

Konu hakkında açıklama yapan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca “Ülke olarak son yılların turizmin en hareketli döneminin yaşamaktayız. Özellikle Antalya olmak üzere ülke genelinde turist konusunda sevindirici rakamlara ulaştık. Özellikle Rusya olmak üzere bir çok ülkeden şehrimize turist gelmekte ve bu iç pazarda bir hareketlilik sağlamaktadır.

2019 yılı sonuna kadar şehrimize 16 milyon civarında bir turist sayısı hedefledik. Şu ana kadar Temmuz ayı gerçekten iyi geçti. Ağustos ayı içinde rezervasyonlarımıza bakıldığında ciddi rakamlarda turist şehrimize gelecek ve ilerleyen aylarda da gelecek turistlerle yıl sonunda hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Açıklamalarında devam eden  Ülkay Atmaca “ THY ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak bir çalışma başlattılar ve bu çalışma sonrasında Antalya’dan belli ülkelere direkt uçuşlar başladı.  Düzenlenen uçuşların hepsinde büyük bir doluluk oranı var. İlerleyen zamanlarda uçuş noktaları daha da artacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.