12 saatlik yol 2 saate düşecek

Yozgat Belediyesi’ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Belediye Başkanı AK Parti’li Celal Köse’ye ‘hayırlı olsun’ dileğinde bulundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Cuma namazını Çapanoğlu Büyük Camii’nde Belediye Başkanı Celal Köse ile beraber kıldıktan sonra Ticaret ve Sanayi Odası ile AK Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. Ziyaretlerden sonra Oktay yanındakilerle birlikte Ankara-Sivas YHT şantiyesinde inceleme yaptı.

‘ANKARA-SİVAS ARASI 2 SAATE İNECEK’

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay burada yaptığı açıklamada , 2020 yılında tamamlamayı arzu ettikleri Ankara-Sivas YHT hattında çalışmaların devam ettiğini toplamda 810 kilometrelik bir hat, bunun 405 kilometresi gidiş, 405 kilometresi dönüş. Çalışmaları kontrol ettiğimiz de çok iyi bir çalışma olduğunu gördük ve yerinde tespit edip görevlilerden brifing aldık. Yıl sonu gibi test sürüşlerine de başlamış olacağız. Bir aksilik olmadığı takdirde bu hattımız 2020 yılında hizmete girmiş olacak. Tüm çalışmalarımız bu yönde ilerliyor. Hat bittiğinde yaklaşık 12 saat süren Ankara – Sivas arası 2 saate düşmüş olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, tüm hatlarımızın hızlı tren hattına kavuşmasını isteriz ama şu an için sadece konvansiyonel hatlarımızın sinyalizasyon ve bir takım teknik güncellemeler sayesinde hızlı tren hatlarına dönüştürebiliyoruz. Bu hızlı tren hatlarımız lojistik merkezler olacaktır. Ve bu bir çok ilimize entegre edilecektir. Hızlı tren hatlarının çoğalması demek ekonomiye ve yatırımlara katkı sağlamak demektir. Türkiye’de hiç bir yatırım durmamıştır, durmayacaktır. Başlamış olan yatırımlarımız belirlenen takvimlere göre tüm hızıyla devam ediyor” diyerek sözlerini tamamladı. Ardından inşaatı devam eden Yozgat Havaalanı şantiyesine de giderek burada da çalışmalarda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.