Çocuğuna işkence eden öğretmen anne ve sevgilisi tutuklandılar

Öğretmen olan eski eşi Ayla K.’ya çocuğu Ömer Yusuf A.’yı yasal görme hakkı için teslim eden Emrah A. çocuğunu bir kaç gün sonra Van Gölü kıyısında bir aile tarafından bulunarak polise teslim edildiğini öğrendi. Polislerden çocuğunu teslim alan baba, oğlu Ömer Yusuf’un annesi ve sevgilisi tarafından işkence yapıldığını söylemesi üzerine polise ve savcılığa giderek suç duyurusunda bulunarak şikayetçi oldu. .

Emrah A., savcılığa verdiği şikayet dilekçesinde boşandığı eski eşinin sevgilisi İnan K. ile beraber çocuğuna işkence yaptığını, eşinin sevgilisinin oğlunun elini matkapla deldiğini, vücudunun muhtelif yerlerini de ısırarak yaraladığını öne sürdü. Emrah K. ayrıca eski eşi ve eski eşinin sevgilisi tarafından oğlunun Van Gölü’ne atıldığını, oğlunun yüzme bilmesinden dolayı kendi imkanları ile kurtulduğunu, oğlunu o vaziyette bulan duyarlı bir aile sayesinde durumu polise haber vermeleri sonucu oğluna kavuştuğunu ifade etti. Emrah A.ayrıca başlatılan soruşturma kapsamında Cumhuriyet savcılığı ve jandarmanın da ihmali olduğunu belirterek görevliler hakkında savcılığa şikayet dilekçesi verdi.

ÖĞRETMEN ANNE VE SEVGİLİSİ TUTUKLANDI

 Haklarında küçük çocuğa işkence suçlarından Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında, anne Ayla K.ve sevgilisi İnan K. gözaltına alındılar. Savcılık tarafından ifadeleri alınan Ayla K. ve sevgilisi İnan K. çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler

‘OĞLUMA YAPMADIKLARI KALMAMIŞ’

Eski eşi Ayla K. ve eşinin sevgilisi İnan K. tarafından oğlunun işkence gördüğünü öne süren baba Emrah A., “Çocuğumun annesi Ayla K. oğlunu 3 yıl boyunca hiç görmek istemedi. Mahkeme tarafından verilen karar sonrası çocuğunu görmek istedi bende çocuğumu bir kaç günlüğüne annesine vermek zorunda kaldım. 3 gün boyunca çocuğuma ulaşamayınca polise suç duyurusunda bulundu. Daha sonra Van’dan gelen bir telefonla oğlumun Van Gölü civarında bir aile tarafından bulunduğu bilgisi bana ulaştırıldı. Çocuğumu gördüğümde elinde matkap izleri ve vücudunun bir çok yerinde ısırık izleri vardı. Bu normal bir insana dahi yapılmayacak şeyler. Annesinin sevgilisi oğlumu ısırarak yatağa fırlatmış.  Bu durumda ki bir çocuk için savcılık ve jandarma özellikle konuyu kapatmaya çalıştılar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.