CHP’li belediye tarafından iş akdi fesh edilen işçi Adalet ve Demokrasi yolculuğuna başladı

Menemen Belediyesinde çaycılık yapan 49 yaşındaki Bayram Akbaş,  haksız yere kendisinin şekilde işten çıkarıldığını öne sürerek bisikleti ile İzmir’den Ankara’ya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek amacıyla yola çıktı.

49 yaşındaki işçi Bayram Akbaş sabah saatlerinde Menemen Belediyesi önünden bisikletiyle “Adalet ve Demokrasi Yolculuğu” adını verdiği yolculuğuna başladıktan yaklaşık 2 saat süren yolculuğu sonrasında Manisa’ya ulaştı.

Bayram Akbaş, Manisa şehir merkezinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada 5 yıl önce Menemen Belediyesi’nde çaycı olarak göreve başladığını ve 28 Haziran günü kendisine hiç bir gerekçe gösterilmeden işten çıkartıldığını iddia etti.

İş akdinin fesh edilmesinden sonra işine dönmek için belediyeye dilekçe verdiğini ancak kendisine olumsuz yanıt verildiğini söyleyen Bayram Akbaş, “Mart’ın sonu bahar olacak ve Her şey çok güzel olacak diyerek bizlerden oy isterken kendisinin devamlı olarak emekçinin ve işçinin haklarını koruyacağını söylerken maalesef bana hiç bir gerekçe gösterilmeden benim işime son verildi” dedi

Bayram Akbaş, 4 çocuk babası olduğunu, çocuklarının 3 tanesinin hala okuduğunu ve emekliliğine sadece 2 yıl kaydettiğini belirterek “ Bugüne kadar işime geri dönmek için defalarca müracaatta bulundum ama hepsinde red cevabı aldım. Ben de hakkımı almaj ve sesimi duyurmak için kendi bisikletimle İzmir’den Ankara’ya giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “kazandığımız belediyelerde belediye başkanları hiçbir işçiyi haksız yere işten çıkarmayacak, bu namus sözüdür ve garanti veriyorum’ sözüne istinaden yapılan bana yapılan haksızlığı ve başka il ve ilçelerde yapılan işçi kıyımını anlatmak ve defalarca ekranlarda ve seçim mitinglerinde verdiği sözü hatırlatarak bu sözü yerine getirmesini isteyeceğim. Ankara’ya kadar bisikleti ile her gün yaklaşık 85 kilometre yol kaydedip bir hafta içinde Ankara’da olmayı hedeflediğiniz” söyleyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.