Mersin’de vahşi cinayete müebbet hapis talebi

Mersin ilinin Akdeniz ilçesi Bahçe Mahallesi’nde 28 Kasım 2018 tarihinde meydana gelen cinayete ilişkin Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianame, Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 
Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Mustafa Ertürkoğlu’nun ifadesine yer verildi.

Mustafa Eroğlu savcılığa verdiği ifadesinde “ Evlilik yıldönümümüzdü ve ben eşime hediya almıştım. Ama eşim artık beni sevmediğini söyledi. Ben yine de eşime hediyeyi vermek istediğimi ve sürprizin tam olması için gözünü bağlamak istediğimde eşim kabul edince gözlerini bir şal ile bağladım. Sonra eşimi yatak odasına götürdüm ve burada maket bıçağı ile boğazını kestim. Eşim bir kaç dakika içinde hayatını kaybetti. Daha sonra eşimi parçalara ayırdım ve bir mağazadan aldığım kıyma makinası ile parçaları kıyma haline çevirdikten sonra şehrin farklı yerlerinde çöp kutularına attım. Kalan parçaları da kayınvalidemim mezarının yanında bulunan üzerinde “Elazığlı” yazan bir mezara gömdüm.


“Eve geldim daha sonra çocuğumu almak için okuluna gittim. Onunla alışveriş yaptıktan sonra parkta onunla biraz oynadıktan sonra eve geçtiklerini oğlunu uyuttuktan sonra da kalan işleri tamamladığını ve evdeki izleri büyük bir titizlikle temizlediğini” itiraf ederek ifadesini tamamladı.


Savcılık “Cinayet tasarlanarak gerçekleştirildi


Savcılık ”Cinayetin şoku ile hiç kimse bu kadar detaylı anlatamaz. Yaptıklarını tüm detayları ile anlatan sanığın cinayeti anlatması, ardından parçalara ayırıp bu parçaları kıyma makinası alarak parçalara ayırması da bunun bir ispatıdır.


Mustafa Ertürkoğlu için ’tasarlayarak öldürme’, ’canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ ve ‘eşi kasten öldürme’ suçlamalarıyla ağırlaştırılmış müebbet istenildi. Davarın ilk duruşması ise 21 Kasım’da görülecek. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.