Fenerbahçe’de transferde hareketli saatler

Fenerbahçe’de uzun süredir transferde aradığı stoperi Fransa’da bularak  Zanka’nın partnerini nihayet belirledi.

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’a gelen Fransız stoper Adil Rami’yi  Fenerbahçe sağlık kontrolünden geçirdikten sonra her hangi bir sağlık problemi çıkmaması sonucu oyuncuyla 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.

YILLIK 2,5 MİLYON EURO ALACAK

Fenerbahçe kulübü Adil Rami transferini  resmi Twitter hesabından duyurdu. Fenerbahçe 33 yaşındaki Fransız futbolcuya iki yılda bonuslarla beraber 5 milyon Euro ödeyecek. Resmi olmayan kaynaklara göre de Adil Rami’ye 2 milyon Euro imza parası ödeneceği öğrenilmiştir.

SURVİVOR’A KATILINCA TAKIMDAN GÖNDERİLDİ

Adil Rami’nin göz kamaştıran futbol kariyeri  boyunca  Avrupa’nın üst düzey takımları olan Lille, Valencia, Milan, Sevilla ve Marsilya gibi takımlarda forma giyen tecrübeli defans oyuncusu, Marsilya’da forma giyerken sakat olduğu halde izinsiz bir şekilde televizyon yarışmasına katıldığı için Marsilya kulübü tarafından sözleşmesi yenilenmeden  takımdan gönderilmişti.

LUİZ GUSTAVO’D SONA DOĞRU

Fenerbahçe Marsilya’da forma giyen Luiz Gustavo transferinde sona gelmeye başladı. Marsilya kulübünün sözleşme yenileme teklifini reddeden Gustavo’nun Marsilya yönetimine Fenerbahçe kulübünde oynamak istediğini dile getirdiği belirtildi.

LUİZ GUSTAVO FENERBAHÇE İLE ANLAŞTI

Fenerbahçe Marsilya kulübü ile transfer görüşmelerine başladığı dönemde Marsilya kulübü 10 milyon Euro fiyat talep etmiş, Fenerbahçe’nin aynı anda Gustavo görüşmelerinde futbolcuyu ve ailesini ikna etmesi elini güçlendirdi. Gustavo’nun Marsilya ile sözleşme yenilememesi ve takımdan ayrılmak istediğini kulübüne iletmesi sonrasında Fransız kulübü transfer ücreti olarak indirime gitmiş en son konuşulan rakamlar 5 milyon Euro civarlarında olduğu öğrenilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.