Kolombiya bu kadını konuşuyor

Instagram’da sürdüğü lüks bir hayatı devamlı olarak paylaşan Kolombiya’da yıllar önce mankenlik yapmış olan 48 yaşındaki Liliana del Carmen Campos Puello’nun aslında insan ticareti yaptığı ve ağına düşürdüğü bir çok genç kızı kandırarak fuhuşa sürüklediği ortaya çıktı.

Kolombiya Emniyet Müdürlüğü tarafından 2018 yılında başlatılan “Operation Vesta” isimli soruşturma kapsamında gözaltına alınan  Carmen Campos Puello ile bağlantıları olduğu tespit edilen kişilerin ifadeleri sonucunda Carmen Campos Puello gözaltına alındı. Kolombiya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Carmen Campos Puello ile beraber çalışan 17 işbirlikçi kişiye düzenlediği operasyonun ardından ifadelerine başvuruldu. Soruşturmayı derinleştiren Kolombiya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri eski mankenin ağına düşürdüğü kızları özellikle Kolombiya hükümetinin en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucu kartellerine pazarladığı, ağına düşürdüğü kızların ve çocukların kollarına kendi çocuklarının isimlerini zorla dövme yaptığı tespit edildi.

Ayrıca Carmen Campos Puello’nun ağına düşürdüğü genç kızları ve çocukları lüks otel ve teknelerde düzenlediği seks partilerinde zorla cinsel ilişkiye zorladığı karşı çıkanları da cezalandırdığı öğrenildi.

Carmen Campos Puello’nun 2002 yılında Kolombiya Hükümeti tarafından düzenlenen bir uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındığı ve uyuşturucu satıcılığı suçundan hüküm giyerek cezaevinde bir süre kaldığı öğrenildi.

Sosyal medya üzerinden kendini takip eden genç kızları ağına düşürdüğü gibi, bazı ailelerden kızlarını manken ve sinema oyuncusu yapma vaadi ile aldığını, bugüne kadar yaklaşık 400 kız çocuğunu bu şekilde kullandığı tespit edilirken ülkede fuhuş konusunda kartel olma konusunda ciddi adımlar attığı da öğrenildi. Kolombiya Emniyeti tarafından La Madame lakabı verilen Carmen Campos Puella’nın müşterilerinin arasında ünlü sanatçılar ve bir çok siyasetçinin olduğu tespit edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.