Instagram fenomenleri işin dozunu kaçırıyor mu?

Instagram’da yaklaşık 211 bin takipçisi olan Tiffany Mitchell kendi hesabında geçen ay bir motosiklet kazası sonrasından bir dizi fotoğraf paylaşmıştı.  Paylaşım sonrasında bir çok takipçisinden Mitchell’e önce geçmiş olsun mesajları gelmeye başladı. Ama kısa bir süre sonra bazı takipçilerin şüpheci yorumları gelmeye başladı. Yaşanan trafik kazasını haber yapan Buzzfeed’in ardından Mitchell’e gelen yorumlar çoğaldı. Takipçilere göre kaza fotoğraflarında ciddi tutarsızlıklar vardı.  Kaza anında Mitchell’in motosikletinde ve başucunda birden fazla kask olması ve kaza sonrasında hiç kan olmaması bir çok takipçinin dikkatinden kaçmadı. Paylaştığı kaza videosunda özellikle dövmecisinin adını anması ve omuzundaki çiçek dövmesine rötuş yapılmasını söylemesi inandırıcılıktan uzaklaşmalara sebep oldu. Kaza yerinden çekilen ve paylaşılan fotoğraflarda bir su markasının isminin belirgin olarak fotoğraflanması bu kazanın reklam koktuğu iddialarını arttırmaya başladı.

Mitchell gelen yoğun tepkilerin üzerine ölüm tehditleri almaya başlayınca kaza fotoğraflarını hesabından kaldırdıktan sonra açıklamalarda bulundu. Mitchell açıklamarında “Bugün bende o fotoğraflara sizin baktığını açıdan bakınca kurgulanmış gibi olduğunu düşünüyorum. Ama ben o kazayı yaşamamış olsaydım bende kurgu derdim, asla kurgu değil, kaza sonrasında arkadaşım o fotoğrafları çekmiş. Ben erkek arkadaşımı 2016 yılında geçirdiği ir motosiklet kazası sonrası kaybettim. O yüzden motosiklet kullanırken birden fazla kask bulunduruyorum” dedi.

Olay yerinde bulunan su markası yetkilisi SmartWater’ın Coca Cola’nın alt şirketi olduğu ve böyle ucuz bir reklama girmelerinin asla mümkün olmadığını, kaza anında olay yerinde bulunan kişilerin Mitchell’e su verdiklerini, Mitchell ile yaptıkları görüşmede kendisinin aslında başka bir marka suyu tercih ettiklerini de öğrendiklerini açıkladı.


Şimdi akıllara gelen soru Instagram’da paylaşılan fotoğrafların kurmaca olup olmadığı ve buna nasıl tepkiler verileceği bir çok blogda paylaşılmaya başlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.