Sahte savcı yakayı ele verdi

Bir kişinin kendisini emniyet amiri ve savcı olarak tanıtarak dolandırmaya kalkması üzerine Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin gelen ihbarlar üzerine yapılan araştırmada bir çok kişinin dolandırıldığı tespit edildi. Çevrede bulunan güvenlik kamera kayırlarını inceleyen ekipler, kendisini savcı ve emniyet amiri olarak göstererek dolandırıcılık yapan şüphelinin A.O. olduğunu belirledi. A.O.´yu teknik ve fiziki olarak takibe alan polis ekipleri ‘çöpçü’ kılığına girerek fiziki takip yaparlarken A.O adındaki şüphelinin Hacı Bayram Veli Camii avlusunda bir vatandaşı dolandırmaya teşebbüs ederken suçüstü yakaladı.

TAKTİK HER ZAMAN Kİ FETÖ SORUŞTURMASINDA ADINIZ GEÇİYOR

A.O adındaki şüphelinin Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan teknik takibi esnasında şüphelinin mağdurlara “Adınız FETÖ soruşturması kapsamında geçmektedir” diyerek korkuttuğu ve kendilerini aklayabileceklerini söyleyerek para talep ettiği belirlendi.

KILIK DEĞİŞTİRMEK İÇİN PERUK DAHİ KULLANMIŞ

 Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından sorgulanan A.O. “ Bir vatandaşı arayarak FETÖ terör örgütüne yönelik bir operasyon düzenleneceğini ve kendisinin de bu operasyon kapsamında tutuklanacağını “Kendisine 150 bin lira vermesi durumunda” operasyon kapsamına alınmayacağını söylediği ve bu kişinin kendisine 150 bin lira değerinde altın verdiğini” itiraf etti.

A.O adlı dolandırıcının yakalandığı operasyonda kendisine ait araçta bir çok cep telefonu, şapka, kıyafetler ve peruklar bulundu. A.O adlı şüphelinin emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.