MHP, Diyanet İşleri Başkanı’nın istifasını mı istiyor?

Türkgün gazetesi yazarı ve Kutlu Sesleniş dergisinin yazı işleri müdürü ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı da olan Yıldıray Çiçek, Atatürk’ün adının Diyanet’in 30 Ağustos’taki hutbesinde anmamasına tepki gösterdi. Çiçek Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın hemen görevini bırakması gerektiğini söyledi.

“ATATÜRK DÜŞMANLIĞININ SEBEBİ NE?”

Yıldıray Çiçek’in  Türkgün gazetesindeki köşe yazısında “Madem Atatürk’ü sevmiyorsan, Atatürk’ün kurduğu kurumun başında ne işin var?” başlığıyla Türkgün’de yayınlanan yazısından bir bölüm şöyle: ” Diyanet İşleri Başkanlığı  ve  Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yine Atatürk yüzünden tartışmaların odağında. Çünkü bu kurumu idare edenler Atatürk’ü yok sayarak bu ülkeyi kurtaran bir lidere ardından bir Fatiha göndermesi açıkça Türk tarihi ve Cumhuriyet değerleriyle açıktan kavga etmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda alenen bir Atatürk düşmanlığı yapılıyor ve  ve Atatürk ismi özellikle yok sayılıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığını Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat kurdu. Mustafa Kemal Atatürk’e bunu yapmaları sadece nankörlük ve vefasızlık örneğinden başka bir şey değildir. Atatürk’ün kurduğu bir kurumun başında olacak, maaş alacak, onun sayesinde gittiğin her yerde itibar göreceksin ama sen kalkıp Atatürk’ten tek kelime dahi etmeyeceksin.”

“İSTİFASINI BEKLİYORUM”  

 Diyanet İşleri Başkanı ilk defa ülke genelinde tepkilerin odağına Atatürk düşmanlığı yüzünden gelmişti. Diyanet İşleri Başkanı kurumun itibarını zedelemeye devam ediyor. Camilerimizde cemaat Atatürk’ün adının anılıp anılmaması yüzünden kavgalara başlamıştır. Ankara’da cemaati bölen kavgayı tüm Türkiye duydu. Diyanet İşleri Başkanı’nın Atatürk’e karşı bir alerjisi şayet varsa onun kurduğu kurumda benim yönetici olmam kişiliğime aykırı diyerek bugün istifa etmesi gerekmektedir diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.