Mehmetçik teröristin yarasını sardı

Yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadelesini sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yoğun mesaisi devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Hakkari’nin kırsal alanlarında sıcak temas sonrası bir çok teröristin teslim olma anları ve Mehmetçik’in onlara uzattığı şefkatli yaklaşımı görüntülere yansıdı.

Basına servis edilen görüntülerde komandolarla teröristler arasındaki çatışma sonrasında kırsal alanda arama-tarama çalışması yapılırken bir kadın teröristin çalılıklar arasında saklandığını tespit etti.

YARALI TERÖRİSTE İLK MÜDAHALE MEHMETÇİK’TEN

Komandolar kırsal alanda çalılıklar arasında saklanan teröristin saldırı ihtimaline karşılık güvenlik önlemlerini aldıkları esnada yaralı olduğu anlaşılan bölücü terör örgütü PKK mensubu terörist teslim oldu. Bir kaç dakika önce kurşun sıktığı komandolar, yaralı teröriste ilk tıbbi müdahaleyi yaptı.

Yaralı teröristin koluna tıbbi müdahale yapılırken kendisine “korkmaması ve sakin olması” yönünde telkinler yapılırken, aynı zamanda yaralı teröriste Mehmetçik tarafından su verildi.

Kendisine tıbbi müdahale yapılan ve su verilen kadın terörist ise “Kendilerine teslim olanlara Türk askerinin işkence yaptığı ve kötü davranıldığını söylendiğini ama bu söylenenlerin gerçek olmadığını gördüğünü” söyledi.

 Yaralı olarak teslim olan kadın terörist PKK’dan ayrılmak isteyen tüm arkadaşlarına seslenerek “İlk fırsatını bulduğunuzda terör örgütünden kaçarak Türk askerine sığınıp teslim olun” çağrısında bulundu.

12 YAŞINDAN BERİ PKK KAMPLARINDA

12 yaşında iken bölücü terör örgütüne kandırılarak katıldığını söyleyen adı açıklanmayan kadın terörist, YPG saflarında görev yaptığını, daha sonra Gara’da bulunan PKK kamplarında günlerini geçirdiğini ve örgüte katılmış olmaktan dolayı devamlı bir pişmanlık duyduğunu ifade etti.

ANNESİ VE BABASIYLA KONUŞTURULDU

Yaralı olarak teslim olan kadın teröristin uzun zamandır ailesi ile görüşmediğini öğrenen Mehmetçik, yaralı teröristi anne ve babasıyla telefonda görüştürdü. Yaralı teröristin ailesine ulaşan komutan “Sizi sevindirecek bir haber için aradık. Kızınız yanımızda ve sizinle konuşmak için can atıyor” dediğinde telefonda karşı tarafta bulunan yaralı teröristin babası da “Ben de can atıyorum kızımla konuşmak için” cevabı üzerine yaralı terörist ile ailesi telefonda duygu dolu anlar yaşadılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.