Meral Akşener HDP ve CHP ilişkisi hakkında açıklamada bulundu

Geçtiğimiz yıl başlayan İyi Parti ve CHP arasında, Cumhur İttifakı’na karşılık kurulan Millet İttifakı’na HDP’nin dışarıdan destek verip vermeyeceği siyasi gündemin en çok tartışma konularından biri olmuştu

Millet İttifakı’nın yerel seçimlerde de devam etmesinin ardından bu tartışma geçtiğimiz yıldan bu yana taşındı. İyi Parti siyasi ilişkilerinde her zamanki tutumunu sergilemesi yüzünden bu tartışmaların devamlı ortasında kalmıştı.

Habertürk kanalında Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek adlı programın özel bölümünde Fatih Altaylı’nın konuğu olan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener siyasi kulislerin büyük bir merakla beklediği soruyu cevapladı.

Fatih Altaylı’nın “CHP ile HDP arasında devamlı olarak belirli bir seviyede ilişkiler içinde olması sizi rahatsız ediyor mu?” sorusuna İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener şu cevabı verdi; “HDP ile Cumhuriyetçi Halk Partisi arasında bir işbirliği , iletişim var mı, yok mu ? Ben şahsen bilmiyorum. Sayın Kılıçdaroğlu bize der ki ; Biz Cumhuriyetçi Halk Partisi olarak hem HDP hem Saadet Partisi ile birleşerek gitmek istiyoruz, sizi de aramızda görmek istiyoruz” O zaman bizde bu teklife hayır olarak cevap veririz. Bizim bu konudaki siyasi fikrimiz her zaman hayırdır ve öyle de kalacaktır. Biz HDP ile PKK arasında olan iletişimi biliyoruz, aralarındaki ilişkiye mesafe koymadıklarını da herkes biliyor bu yüzden böyle bir şey bizim hoş karşılayacağımız bir şey değil” diyerek cevapladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.