Zihinsel engelli vatandaş 13 yıl sonra bulundu

Kayseri’de yaşayan ve 2006 yılında 38 yaşında olan Çavuş Ailesi’nin ortanca çocukları 51 yaşındaki zihinsel engelli Ahmet Çavuş, evden dışarı hava almak için dışarı çıktı ama bir daha geri dönmedi.

Çavuş ailesi çocukları için televizyon programlarına çıktılar ve bir çok yere kayıp ilanları vermelerine rağmen bir sonuç alamadı. Polisler ve jandarmaların da arama sonuçlarında olumlu bir sonuç çıkmadı. Anne Meral Çavuş oğlunun kaybı yüzünden yatalak hale gelince tekrar televizyon programına çıkarak kendilerine bakan büyük oğlunun hayatını kaybettiğini, bir diğer oğlunun da kayıp olduğunu, hasta kızı ile yaşam mücadelesi verdiğini ve artık yetkililerden kayıp olan engelli oğlunun bulunması için yardım istedi.

Dün akşam saatlerinde Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan Akdeniz Sanayi Sitesi’nde kimlik kontrolü yapan polisler sayesinde Çavuş ailesinin 13 yıldır süren bekleyişi mutlu sonla bitti. Motorize ekipleri sanayi içerisinde bir kişiyi durdurdular. Kişinin üzerinde kimlik bulunamaması üzerine kendisine kimlik bilgileri sorulduğunda sadece “Çavuş” soyadını söyleyen kişinin verdiği bilgi üzerine polisler Asayiş Dairesi Başkanlığı’nın kayıp kişi kayıtlarını inceledi. Motorize ekiplerin yaptığı inceleme sonunda karşılarında olan kişinin 13 yıldır kayıp olan Ahmet Çavuş olduğu ortaya çıktı.

Polisler Çavuş ailesinin yakınlarının telefon numarasına ulaşarak gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından Ahmet Çavuş’un fotoğrafını yolladıklarında Çavuş ailesi oğullarını teşhis edince motorize ekipler Ahmet Çavuş’u polis merkezine götürürken, Çavuş ailesinin fertleri de 13 yıldır aradıkları yakınlarını almak için Kayseri’den Antalya’ya geldi.

Antalya’ya gelen Çavuş ailesinin yakınlarından olan kuzen Ali Özel tarafından teslim alınan Ahmet Çavuş 13 yıl sonra ailesine kavuşmanın sevincini yaşarken kuzen Ali Özel “Annesi perişan oldu, üzüntüden yataklara düştü. Şimdi resmini gösterdiğimde mutluluktan ağlıyordu. Biz onunla beraber büyüdük. Ailesinin durumları şimdi iyi. Artık Ahmet annesi ve kız kardeşi ile beraber büyüyecek” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.