Kurtulmuş. Teröristlere hadleri bildirilecek

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Suriye’nin kuzeyine düzenlenen Barış Pınarı harekatı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Birilerinin Türkiye’yi işgalci güç olarak göstermeye çalıştığını söyleyen Kurtulmuş, her operasyonun bir amacının olduğunu vurguladı.

Türk milletinin tarihinde işgalci olmadığını ifade eden Kurtulmuş, kimsenin bir karış toprağına da göz dikilmediğini bildirdi.

Suriye’deki operasyonda Türkiye’nin kesinlikle Suriye’nin toprağında gözünün olmadığını ilan ettiklerini kaydeden Kurtulmuş, dünyanın farklı yerlerinden gelenlerin Orta Doğu’ya barış getirme amaçlarının olmadığını, tek isteklerinin petrol kuyularının üzerine oturmak olduğunu herkes tarafından bilinen bir gerçek olduğuna işaret etti

Türkiye’nin hiçbir ülkenin toprağında, petrolünde ya da altınında gözünün olmadığını vurgulayan Numan Kurtulmuş, tek amacın barışı, huzur ve kardeşlik olduğunu belirtti.

Geçen yüzyılda 1. Dünya Savaşı’nın galiplerinin Orta Doğu’lu parçalayarak halkları çizdikleri sınırlarla hakları birbirinden ayırmak için mücadele ettiğini söyleyen Kurtulmuş, şimdi de aynı halkları Türkler, Kürtler ve Araplar diyerek birbirinden ayırmaya çabaladıklarını hatırlattı.

Türkiye’nin amacının bölgedeki halkların zihinlerini ve gönüllerini tekrar birleştirmek, coğrafyanın huzurlu bir yurt haline getirmek olduğunun altını çizen Kurtulmuş, Barış Planı Harekatı ile Suriye’nin kuzeyinde varlık gösteren terör örgütlerinin tamamına haddinin bildirileceğini, teröristlere diz çöktürüleceğini, Suriye’nin kuzeyini terör örgütlerinden temizleneceğini ifade etti. Türkiye’nin, Suriye’nin kuzeyinde terör koridorunun oluşturulmaya çalışmasına kesinlikle izin vermeyeceğini bildiren Kurtulmuş, terör koridoru planının barış koridoruna çevrileceğini de sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.