Destici’den birlik çağrısı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, birlik olmak gerektiğini belirterek, birlik olunması durumunda fitnenin, ülkeye, devlete, millete karşı gerçekleştirilen saldırıların üstesinden gelinebileceğini ifade etti.

Partisinin Sakarya İl Başkanlığını ziyaret eden Destici, burada yaptığı açıklamada üreticileri desteklemek mecburiyetinde olduklarını, üreticilerin desteklenmesi ile katma değer üretileceğini ve istihdamın sağlanacağını vurguladı.

ABD ve Rusya Federasyonu ile yapılan mutabakatlara hatırlatan Destici, Suriye’nin kuzeydoğusundan, Fırat’ın doğusu denilen bölgeden PKK/PYD/YPG’li teröristlerin çekilmesini beklediklerini bildirdi. Verilen saatler içinde çekilme olmaması durumunda Türkiye Cumhuriyeti’nin kahraman ordusunun operasyonlara kaldığı yerden devam edeceğini söyleyen Destici, “Adeta kendi göbeğini kendisi keserek bölgeyi teröristlerden temizleyecek” diye konuştu. 

Destici, yazar Aslı Erdoğan’ın Belçika’daki gazeteye verdiği demeci deeleştirdi.

Destici, “Türkiye düşmanlarıyla iş birliği yapan, ne soyu ne sopu ne de inancı ve mezhebi, kimliği, halktan olmayan, toplumun önüne siyasetçi, sanatçı koyulmuş insanlar yüz yılı aşkın süredir toplumu yönlendirdi” ifadelerini kullandı.

Toplum artık uyandığını söyleyen Destici, herkesin kimliğinin de ortaya çıkmaya başladığını, herkesin kimliğinin ortaya çıkmasıyla hainliğinin, düşmanlıklarının sebebinin de ortaya çıkmaya başladığını vurguladı. Destici, “Biz bunlara aldırmadan yolumuza Türk, Türkmen, Çerkez, Boşnak, Laz, bir ve beraber olarak kardeşçe yürüyeceğiz. Biz birlik olmak zorundayız. Birlik olursak fitnenin, ülkeye, devlete, millete karşı gerçekleştirilen saldırıların üstesinden ancak böyle gelebiliriz” şeklinde konuştu.

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Meclis’te HDP dışında siyasi partiler arasında birliğin sağlandığını ve ortak bildiri yayımlandığını söyleyen Destici, “İnşallah bu birlikteliğimizi devam ettireceğiz çünkü içinden geçtiğimiz süreç en çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğumuz süreçtir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.