Özel: 29 Ekim 2023’e kadar ben yok, biz varız

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İl Başkanlığı tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kırıkkale’de düzenlenen programda, TBMM’nin kuruluşunun 100’üncü yılına gelinirken demokrasi ve parlamenter sistemin aşındırılmaya çalışıldığını iddia etti.

Özel, Atatürk’ün tek adamdan alarak millete verdiği yetkinin milletin meclisinden alındığını, tırpanlandığını, azaltıldığını ve fiilen meclisin işlevsiz hale getirildiğini, böylece tek adama doğru devredilmeye çalışıldığını savundu, Özel, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Ekim 2023’e 4 yılın kaldığını hatırlatarak, “Bir gerçekle karşı karşıyayız. O günlerde 19 Mayıs’tan Cumhuriyet’in ilan edildiği güne kadar bir kurtuluş ve kuruluş mücadelesi verilmişti. Cumhuriyet’i 100’üncü yılında katıksız gerçek demokrasi ve millet iradesiyle taçlandırmak hepimizin boynunun borcudur” diye konuştu.

Özel, 29 Ekim 2023’te Cumhuriyet resepsiyonunun yapılacağını belirterek “Birbirlerinin güzünün içine bakan, birbirine inanan, güvenen bundan önce yapabildiklerini bir kez daha yapma iradesini koyanlar olarak Cumhuriyet’in 100’üncü yılı resepsiyonunda olacaklarını” vurguladı.

Özgün Özel, o resepsiyonun “Atatürk Orman Çiftliği üzerine inşa edilen kaçak saray”da değil, layık olduğu Çankaya Köşkü’nde yapılacağını iddia ederek, resepsiyona davet üzerine katılımın olacağını, altında bir Cumhurbaşkanının imzasının bulunacağını ifade ederek, “O imza Cumhuriyet’in kurucu kadrolarıyla sorunu olan, Cumhuriyet’in kurucularına hakaret ve iftira eden bir anlayışın değil, yattığı yerden ‘İşte benim Cumhuriyetimin Cumhurbaşkanı dedirtecek’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bir Cumhurbaşkanı olacak” dedi.

Özel, buna inanılıyorsa buna göre çalışılacağına kaydederek, kırgınlıkların, küskünlüklerin, yorgunlukların, imkansızlıkların konuşulmayacağını belirterek, “Bugüne kadar getirdiğimiz ittifak içerisinde, ittifakı yıpratmak isteyen saray çevrelerinin ayak oyunlarına karşı her birimiz, ’29 Ekim 2023’e kadar ben yok, biz varız. Mazeret yok çalışmak var. O güne kadar imkansızlık yok, fedakarlık var’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.