Petrolü insandan önce tutanlar bizi sindirmeye çalışıyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, ABD Temsilciler Meclisi tarafından 29 Ekim’de oylamaya sunarak sözde Ermeni Soykırımı iddialarını kabul edilmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Topçu öncelikle ABD’nin 2. Dünya savaşında Japonya’ya attığı atom bombasını hatırlatarak, karara sert tepki gösterdi:

Topçu, “Derebeyi ve sömürge medeniyetinin vandallarının insan hayatını bir damla petrol uğruna hiçe saydığı bir dünyada insanlığın bize ve bizim medeniyet değerlerimize ihtiyacı var. Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine 74 yıl önce atom bombası atarak yarım milyon Japon’a jenosit uygulayarak insanlığı mezarsız ölülerle tanıştıranlar, dönüp bir de kendi karanlık tarihlerine baksınlar” dedi.

Japonya’da, Japon hükümetinin 31 Mart 2011 tarihli verilerine göre, hala 219 bin 410 Hibakusha mağduru insanın olduğunu ifade eden Topçu, bu insanlarda unutulamayacak yaraları açanların, petrolü insandan önce tutanların, bugün Türkiye’yi 1915 olayları ile ilgili alçak yalan ve iftirayı gündem yaparak sindirmeye çalıştığını söyledi.

Topçu, PKK-PYD -YPG-KCK-SDG, FETÖ, DEAŞ ve dolarlarıyla Türkiye’yi alt etmeyi beceremeyenlerin şimdi de bu yalana sarıldığını vurgulayarak, “Yüz yıl önce dedelerimizin, ninelerimizin bunların dedelerinin tezgahını, Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında saf tutarak nasıl bozdularsa, bu günde bizler, Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında saf tutarak yüz yıl öncesine benzer bu tezgahı bozacağız” diye konuştu.

Kırgızistan ziyaretine devam eden Topçu, ihtiyaç sahibi ailelere insani yardım çalışmaları yapan İnsanlığa Yardım Vakfı’nı da ziyaret etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.