TÜRSAB’dan büyük dijital hamle

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), iç turizm pazarını hareketlendirmek amacıyla dev bir dijital projeyi hazırlıyor.

Türkiye genelindeki tüm acentelere tek erişimi sağlayacak TÜRSAB Rota Projesi’ni başlıyor.

“TÜRSAB Rota projesi” ile Türkiye’nin her köşesindeki tur ve seyahat seçenekleri, üyeleri aracılığıyla tüketicilere sunulacak.

Proje kapsamında sayıları binleri aşan acenteler, Türkiye’nin her bölgesinden çok farklı tur paketini platform üzerinden paylaşabilecek.

Bu proje kayıt dışını da bitirecek ve ülke ekonomisine 5 milyar TL’nin üzerinde ek katkı sunacak.

“Turizmin Yeni Rotası” sloganıyla hayata geçirilen projenin tanıtımı yapıldı.

TÜRSAB güvencesinin yanı sıra yerli ve milli ilkesiyle hayata geçirilen TÜRSAB Rota projesi, seyahat acentelerinin kendi yörelerine has tur paketlerini yükleyebileceği ve B2B hizmet değişimi ile paylaşımı sağlayabileceği bir online platform olarak nitelendiriliyor. Tatilcilere uygun ve binlerce farklı tur paketi alternatifleri sunabilecek olan TÜRSAB Rota uygulamasıyla tüketiciye; şeffaf, adil, güvenli ve çok sayıda yeni rotanın keşfedilebilmesi için imkan sağlanması hedefleniyor. Acentelerin karşılıklı üye ilişkilerini de kuvvetlendirecek olan TURSAB Rota, ürün çeşitliliğinin de artmasına aracılık edecek

TÜRSAB Rota sistemine kolaylıkla giriş yapılabilmesi için ülke geneline yayılan 36 TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu aracılığıyla TÜRSAB Akademi tarafından eğitim verilmesi planlanıyor.

Turizmde kayıt dışı ekonomiyi tamamen bitirmesi hedeflenen bu proje, TÜRSAB tarafından tasarlandı. Sürdürülebilir turizm ekseninde, bölge esnafını güçlendirerek yerel kalkınmanın ve ekonominin canlanmasına katkı sağlamak da TÜRSAB Rota projesinin en temel amaçlarından biri olarak belirlendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.