Perinçek: Türkiye bir üretim devriminin eşiğinde

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye’nin üretim devriminin eşiğinde olduğunu bildirdi. 

Türkiye’nin bir ekonomik dar boğazda olduğunu ileri süren Perinçek, bu noktaya 1980’lerdeki yanlış politikalar sonucunda gelindiğini, üreticinin Türkiye’nin sırtındaki kambur olarak görülerek ülkenin borç batağına sürüklendiğini vurguladı.

Buradan nasıl çıkılacağının konuşulması gerektiğinin altını çizen Perinçek, “Türk üreticisiyle milletimizle devlet-millet birliği ile buradan çıkacağız. Türkiye, bir üretim devriminin eşiğine geldi. Önümüzde bir üretim devrimi var. Onlar üreticiyi, köylüyü kambur ilan etmişti. Biz de şimdi üreticiyi, köylüyü baş tacı ilan ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin üretim seferberliği ile milletin bütün kaynaklarını harekete geçirerek bir çözüm üreteceğini kaydeden Perinçek, “Türkiye bir üretim devriminin eşiğinde. O bakımdan üreticilerimiz, tarihi bir rol oynayacaklar. Denizli tabii burada lokomotif illerimizden biri. Denizli bir üretici kenti. Sanayicisiyle çiftçisiyle turizmcisiyle Denizli üretim devriminin önderlerinden. Denizli’nin üreticilerine çok büyük iş düşüyor. Buraya Denizli’yi ateşlemeye geldik” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin büyük bir başarıyla buradan çıkacağına işaret eden Perinçek, “İyimseriz, karamsarlık yanlış. Pes etmeyeceğiz, teslim olmayacağız. Buradan aynı Ergenekon’da nasıl demirci önderliğinde Türk kavmi o dağları demirleri eriterek, yararak çıktı. Şimdi Türkiye yine öyle bir noktada. Yani yeni bir Ergenekon, dağları yarıp çıkma noktasında. Onun için milletimize umut aşılıyoruz” şeklinde konuştu.

Almanya’nın resmi devlet televizyonunun 4 gün önceki yayınında Atatürk döneminde Alevilere ve Kürtlere katliam yapıldığını iddia ettiğini hatırlatan Perinçek, “Bu, Alman devletinin maalesef Türkiye’ye karşı çok büyük bir yanlışı ve düşmanca bir tutum. Alman devletini akla davet ediyoruz. Atatürk’ü suçlayarak Almanya nereye varacak? Almanya kendi ayaklarına kurşun sıkmaktadır. Biz Atatürk önderliğinde modern, çağdaş bir toplum kurmak için, Orta Çağ’ı temizlemek için elimizden geleni yaptık. Bugün nasıl PKK’yı hendeklere gömdük, Atatürk de o zaman bölücülüğü, aşiretçiliği hendeklere gömdü. Nasıl biz bugün FETÖ’yü devlet kuvvetiyle bastırdık ve tasfiye ettik. Atatürk de çağdaş, demokratik, özgür bir Türkiye kurmak için aynı şekilde o zamanki FETÖ’yü, o zamanki PKK’yı bastırdı ve hendeklere gömdü” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.