Çanakkale’de fuhuş operasyonu

Son günlerde Çanakkale ve civarındaki ilçelerde fuhuş ihbarlarının artması üzerine Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından oluşturulan bir ekip kendilerine Yenice ilçesi Kalkım beldesinde bir iş yerinde uyuşturucu madde kullanıldığı ve bazı kadınlara zorla fuhuş yaptırıldığı ihbarının gelmesi üzerine bir operasyon düzenledi. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyon sonrasında 13 kadın fuhuş yaparken yakalanarak gözaltına alındı. . Gözaltına alınan kadınların 4’ü Türk vatandaşı, 9 kadının da yabancı uyruklu olduğu tespit edilirken gözaltına alınan yabancı uyruklu kadınlar jandarmada yapılan resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Çanakkale’nin  Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi. Gözaltına alınan 4 Türk kadın da verdikleri ifade sonrasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığına bir iş yerinde uyuşturucu kullanıldığı ihbarı üzerine verilen adrese basın düzenleyen ekipler tarafından içki satış belgesi olmayan bir iş yerinde 4 kenevir tohumu, bir miktar esrar, 1,5 litrelik uyuşturucu yapımında kullanılan plastik şişe, 8 şişe rakı 6 şişe votka 216 şişe bira ele geçirildi.

Yapılan operasyon sonrasında baskın düzenlenen işletme sahibi K.S. ile uyuşturucu kullandıkları tespit edilen 4 kişi yakalanarak gözaltına alınırken Jandarma ekipleri tarafından iş yeri sahibine 26 bin lira idari para cezası verilirken işletme sahibi K.S.’nin jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği ve uyuşturucu kullanan 4 kişinin savcılık sorgusu sonrasında sadece içici olduklarının ortaya çıkması nedeni ile serbest bırakıldığı öğrenildi.

Jandarmanın olayla ilgili soruşturmaya devam ettiği bilgisine de ulaşınıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.