Husumetlisi diye yanlışlıkla 17 yaşındaki çocuğu öldürdü

Emre T.M. adındaki 17 yaşındaki bir çocuk İstanbul’da Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servis girişinde bıçaklı saldırıya uğradı.

 Tanınmış bir şarap firmasının sahibi olan bir çiftin iki çocuğundan biri olan Emre T.M. ağabeyi ile bilinmeyen bir nedenden dolayı kavga etti. Ağabeyi ile ettiği kavga sonrasında darp edilen Emre T.M. ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Ambulans hastaneye geldiğinde sedyeden indirilen Emre T. M.’ye başka bir kavgada yaralanan yakını görmek için hastaneye gelen Akın K. adındaki kişi tarafından bıçaklandı.

Akın K.’nın, yakınları arasında çıkan bir kavgada akrabasını yaralayan bir kişiye benzetmesi sonucu yanlışlıkla bıçaklanan Emre T.K.’ya hastanede doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

 İşlenen cinayet sonrasında Şişli Emniyet Müdürlüğü başlattığı soruşturmada yapılan araştırmalarda olayı gerçekleştiren katil zanlısının Akın K. olduğu tespit edildi. Katil zanlısının cinayet sonrasında saklandığı adrese baskın düzenleyen emniyet güçleri cinayet zanlısını cinayette kullandığı bıçakla birlikte yakalayarak gözaltına aldı.

Gözaltına alınan cinayet zanlısı Akın K. emniyete götürüldü ve sorgusu yapıldı. Emniyetteki sorgusuna Akın K.’nın “Akrabaları arasında alacak verecek meselesi yüzünden çıkan bir kavgada yaralı olan yakınlarını ziyaret için hastaneye geldiğinde ambulansla hastaneye getirilen Emre T.M.’yi yakınlarını yaralayan husumetli kişilerden birisine benzettiği için bıçakladığını” itiraf etti. 

Cinayet zanlısı olarak gözaltına alınan Akın K.’nın hakkında 3 kasten yaralama ve 1 görevi yapan memura karşı direnmek suçlarından olmak üzere 4 sabıka kaydı olduğu tespit edilirken akşam saatlerinde Akın K. adliyeye sevk edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.