Berfin’den Cumhurbaşkanı’na teşekkür

İskenderun’da meydana gelen olayda , Berfin Özek’ evinden çıkarak dershaneye giderken eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarfından yüzüne asitli sıvı atması sonucu yüzünün büyük bir bölümü ile vücudunun büyük bir bölümü yanmış ve saldırıyı gerçekleştiren Casim Ozan Çeltik yakalanmış ve yargılandığı mahkeme tarafından 13 yıl 6 ay hapis cezası almıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Berfin’e asitli saldırıyı gerçekleştiren Çeltik hakkında verilen cezayı az bularak yargıya “Vicdanınızın sesini dinleyin” açıklamasını yapmasının ardından Berfin ve ailesinin yüreğine su serpilmişti.

Berfin Özek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek “ Yüzüme asitli saldırıyı gerçekleştiren eski erkek arkadaşımın aldığı az ceza yüzünden umudum kırılmıştı ama dün Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamasından sonra çok mutlu oldum. Cumhurbaşkanım beni sanırım kendi kızı yerine koydu ve böyle seslendi. Bu yüzden çok mutluyum. Yargıya “ Vicdanınızın sesini dinleyin” demiş. Şimdi herke elini vicdanına koyacak ve öyle bir karar alacak. Bu sözlerinden ve beni desteklediği için Cumhurbaşkanımıza buradan çok teşekkür ediyor, ellerinden öpüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a anne Zeynep ve baba Yaşar Özek’de ayrıca teşekkür ederek en büyük dileklerinin adaletin yerini bulması olduğunu söylediler.

Berfin Özek’in  avukatı Mehtap Sert ise düzenlediği basın toplantısında “ Saldıryı düzenleyen kişiye adam yaralamadan 12 yıl, asit bulundurmaktan da 18 ay hapis cezası verildi. Biz bu verilen cezaya itiraz etmeye karar verdik. Cumhurbaşkanımızın samimi açıklamalarından kadına şiddete müdahale ve mücadele anlamında gerekli şeylerin yapılması için ön ayak olduğunu diliyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.