Cumhurbaşkanı’nın evlilik çıkışına CHP’den cevap geldi

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan evlilik hakkında yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmişti.

Açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan “ Son zamanlarda erkeklerimiz ve kızlarımızın evlilik yaşları 30’u geçmeye başladı .Bir çok genç bu yaştan sonra evlenmeyerek evde kalıyor, böyle bir şey olabilir mi? Devlet baba diyoruz, devlet babanın başında da Erdoğan var mı? Var o zaman bende bu geç evlilikleri tasvip etmiyorum.

Son zamanlarda hiç evlenmeyenlerin sayısında ciddi artış var. Medya aracılığıyla evlilik dışı hayat özendirilmeye çalışılıyor. Bir çok televizyon bunun kampanyasını yapıyor. Aile kurumunu kökünden kurutacak şeylerden uzak duralım ve bunlara dikkat edelim. Bu büyük tehlikeye karşı hepimiz birlikte karşı koyalım” ifadelerini kullanmıştı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca bu açıklamalarına ayet ve hadislerle örnekler vermişti.

CHP’DEN YANIT GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarına ilk cevap CHP’den geldi. CHP basın sözcüsü Faik Öztrak yaptığı açıklamada “ İşsizlikle boğuşan bu gençler nasıl evlenecek? Bunu düşünen ve soran hiç kimse yok. İş sorunu çözülmeden evlilik sorunu mu çözülür? Madem ben devlet babayım sektörümde ekonomi diyorsun o zaman bu ülkenin gençlerine iş bul” şeklinde konuştu.

MHP’DEN CUMHURBAŞKANI’NA DESTEK

Erken evlilik konusunda MHP’den Cumhurbaşkanı’na destek geldi. Konu hakkında açıklama yapan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Gençlerin iş imkanlarının ve ekonomik imkanlarının sağlanarak erken evlenmelerinde büyük fayda vardır Erken yaşta evlenmek hayatın bir gerçeğidir. Kırkından sonra evlenmenin pek tadı tuzu olmaz” dedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.