Tarsus’dan acı haber geldi

Mersin’in Tarsus ilçesi İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde mahalle bekçisi olarak görev yapan Oktay Avcı ve Ömer Özer 11 Ocak gün sabah 06:30 sularında Tarsus’un Kulak Mahallesi’nde bulunan Berdan Nehri’nin denize döküldüğü bölgede kayıkla balık tutmak için denize açıldılar.

Ömer Özer ve Oktay Avcı’nın akşam geri dönmemeleri üzerine arkadaşları ve yakınları durumu polise bildirdiler. İhbar üzerine bölgeye sahil güvenlik, AFAD ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ömer Özer ve Oktay Avcı’nın bulunması için arama-kurtarma çalışmaları devam ederken denizden, karadan ve havadan yapılan tüm aramalar sonrasında sonuç alınamadı.

 İki bekçinin arama kurtarma çalışmalarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da gelişmeleri yakından takip ettiği arama çalışmalarının 6’ncı gününde, bekçilerden Ömer Özer’in cansız bedeni bugün sabah saatlerinde kaybolduğu noktaya 500 metre uzaklıkta bulundu.

Yakınlarının umutla bulunmasını Berdan Nehri kenarında bekleyen aileler Ömer Özer’in cesedinin bulunması üzerine gözyaşlarına boğulurken bazı yakınları sinir krizi geçirdi.

Kayıp olan diğer bekçi Oktay Avcı’yı arama çalışmaları ise sürüyor.

CANSIZ BEDENİNİ KUZENİ BULMUŞ

Kendisi gibi bekçi olan meslektaşı ver arkadaşı Oktay Avcı ile Mersin’in Tarsus ilçesinde ile kayıkla açıldıkları denizde kaybolduktan sonra bulunan Ömer Özer’in cenazesi, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Kayıp olan bekçi Ömer Özer’in cansız bedenini kendi kuzeni Hüseyin Özer’in bulduğu öğrenildi. Hüseyin Özer’in traktörle dolaşırken tesadüfen gördüğünü 10 metre yaklaşıp kollarından çekip çıkardığımda bulduğum cesedin amcamın oğlu Ömer Özer olduğunu gördüm. Telefonum çekmeyince bağırdığımda çevrede bulunan bazı vatandaşlar yardıma geldi. Kendisini görünce hemen tanıdım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.