Kas hastası Ferhat Beşiktaş’ı bekliyor

6 yaşında DMD hastalığı teşhisi konulan Antalya’da oturan Ferhat Yalçın bir anda kendisini zorlu bir mücadelenin içinde bulurken 11 yaşına kadar okula gidebildi. 11 yaşından itibaren yaşamını tekerlekli sandalye ile sürdürmeye başlayan Ferhat 3 yıl önce yakalandığı grip hastalığı sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) ödeme kapsamında olmayan, öksürtme cihazını temin edemediği için balgam atamayınca doktorlar tarafından boğazı delinerek solunum cihazına bağlandı.


O günden bugüne kadar solunum cihazına bağlı olarak yatağında kımıldamadan yatan Ferhat yemek yiyemediği için mama ile beslenirken annesi tarafından boğazını aspire etmesiyle nefes almaya çalışırken minik Ferhat’ın devlet tarafından kendisine verilen engelli maaşı da üç ay önce bilinmeyen bir nedenden dolayı kesildi.

Ferhat 2020 yılından ilk dileğinin iyileşmek olduğunu ve kendisine öksürtme cihazı istediğini söylerken engelli maaşının kendisine tekrar bağlanmasını isterken hala umudunu korumaya devam ediyor.


Minik Ferhat’ın odasında nevresimden perdesine kadar Beşiktaş amblemi olan ve koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Ferhat’ın en büyük hayallerinden birisi de Beşiktaşlı futbolcularla tanışmak. Kendisi sağlık koşullarından dolayı dışarı çıkamadığı için Beşiktaşlı futbolcuları evine davet ediyor.
Konu hakkında açıklama yapan anne Şaziye Yalçın “Oğlum evde fizik tedaviden dahi faydalanamıyor. Öksürtme cihazı SGK kapsamında olmadığı için balgam atamadığı için enfeksiyon ciğerlerine kadar indi. Şimdi artık tamamen yatağa bağımlı olarak yaşıyor. Çocuğumuzu göz göre göre ölüme mi terk edelim” dedi.
Daha önce birkaç kez Beşiktaş kulübüne ulaşmaya çalıştım ama başaramadım. Ne olursun birkaç Beşiktaşlı futbolcu evimize gelerek oğlumu ziyaret etse. Ferhat bundan çok büyük bir mutluluk duyacak ve hayata belki daha sıkı sarılacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.