Eşini balkondan atarak öldürmüştü

Esenyurt’ta meydana gelen olayda Bahadır Gürler eşi Sevda Gürler’i balkondan atarak ölümüne sebep olmuş ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Mahkeme tarafından Bahadır Gürler için istene akıl sağlığı raporu Adli Tıp Kurumu’ndan geldi.

Adli Tıp Kurumu tarafından verilen raporda sanık Gürler’in akıl sağlığının yerinde olmadığı için cezai sorumluluğu olmadığı belirtilince; mahkeme, sanığın tahliyesine karar verdi.

HASTANEDE 15 GÜN TEDAVİ GÖRMÜŞTÜ

Bahadır Güler’in Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen ilk duruşmada mahkemeye ifade veren tutuklu Bahadır Gürler Emniyette verdiği ifadesinin aynı olduğunu ve şu anda yapmış olduğum olayı hatırlamıyorum dedi. Son bir yıldır hiçbir ilaç kullanmadığını ve 15 gün boyunca Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yatarak tedavi gördüğünü ifade etti. Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi tutuklu sanık Bahadır Gürler’in akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için sanığın, Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine karar verdi.

HAKKINDA YARGILAMA YAPILAMIYOR

Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklu sanık Güler için Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı rapor, mahkemenin dördüncü duruşmasında ulaştı. Adli Tıp Kurumu tarafından verilen raporda tutuklu sanık Gürler’in akıl sağlığının kesinlikle yerinde olmadığı ve cezai ehliyete sahip olmadığı ifade edildi. Mahkeme savcısı Adli Tıp Kurumu’ndan gelen rapor hakkında verdiği mütalaasında tutuklu sanığın olay anında akıl sağlığının yerinde olmamasından dolayı sonuçları algılayamadığı için işlediğini, tutuklu sanığın aynı zamanda yönlendirme yeteneğinin önemli derecede azalmış olduğunu ifade eden savcı, sanığa ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verilmesini istedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.