Ceren Özdemir’in kahreden notları bulundu

Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Zaferi Milli Mahallesi’nde 3 Aralık 2019’da meydana gelen olayda bale kursundan çıkıp evinin önüne gelen üniversite öğrenicisi Ceren Özdemir cep telefonundan ablasını arayarak apartmanın giriş kapısının anahtarını atmasını istedi. Ablası Gizem Özdemir pencereden kardeşine anahtarı attı. Ceren Özdemir anahtarla apartmanın kapısını açarak apartmandan içeri girerken Özgür Arduç adlı bir şahıs tarafından karnına ve kalbine aldığı bıçak darbeleri sonucu ağır yaralandı. Ceren Özdemir’in annesi ve ablasının olayı sağlık ekiplerine ihbar etmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada hemen ameliyata alınan Ceren Özdemir, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Katil zanlısı Arduç vatandaşların ihbarı üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken kendisini yakalamaya çalışan H.D. ve Z.K. adlı polis memurlarını da bıçaklayarak yaraladı. Polisler tarafından gözaltına alınan Arduç emniyette verdiği ifadesinde suçunu itiraf ederken tutuklanarak cezaevine gönderildi ve hızlı bir mahkeme maratonu sonrasında canavarca hisle kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Katil Arduç hakkında verilen ceza sonrasında mahkemeden çıkan Ceren Özdemir’in yakınları ve arkadaşları Ceren’in mezarını ziyaret ederek kabrine bir buket papatya bıraktılar.

Öte yandan ailesi cinayete kurban giden kızlarının kendisine ait bir defterini buldukları ve bu defterde kızlarının yıllık planlar, hedefleri ve hayallerini okuduktan sonra bu sayfaları kızlarının sosyal medya hesaplarından paylaştılar. Ceren Özdemir’in defterinde” hedefler kısmına İngilizce ve piyanoyu daha iyi öğrenmek istediği, ERASMUS ile yurt dışına çıkmak ve yüksek lisans sonrası oyuncu olmak istediğini” yazdığı öğrenildi.

Ceren Özdemir, yıllık planlar kısmına ise ‘Kitap okumayı alışkanlık haline getir, yazın çalış, yemek yapmayı öğren, fotoğraf albümü yap, müzik çeşitlerini bil, siyaset hakkında bilgi sahibi ol’ gibi 14 maddeyi de kaleme aldı.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.