Yüzündeki dev ben ameliyatla alınacak

Nazlı Erdem yüzünde dev bir ben ile Hatay’da, dünyaya geldikten sonra babası tarafından 3 aylıkken doktora götürüldü. Nazlı’yı muayene eden doktorlar Nazlı’nın çok küçük olduğunu biraz büyüdükten sonra tedavi edilmesinin daha doğru olacağını baba Murat Erdem’e söylediler. Nazlı 11 yaşına geldiğinde yüzünde bulunan dev benden kurtulmak isteyince babası tarafından Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne getirildi.

Nazlı Erdem’i Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde odasında muayene eden Prof. Dr. Özlenen Özkan yaptığı açıklamada “ Küçük kızımızın sol yanağında bulunan dev kıllı benin tamamen çıkarılması lazım. Kontroller sonrasında derinliğine tespit edip ona göre karar vereceğiz. İlk akla gelen tedavi yöntemi deri yaması koymak olabilir. Ama bu işlem sonrası çok hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkabilir. Yama yapılacak bölgeye bir balon koyarak o balonu istediğimiz boyuta getirene kadar şişirip daha sonra da mikro cerrahi yöntemi ile o bölgeye nakletmeyi planlıyoruz” dedi.

Açıklamaların devam eden Prof. Dr. Özlenen Özkan “ Bu operasyonun da sakıncaları olabilir ama bunu ancak ameliyatta görebileceğiz. Sırtından veya bacağından alacağımız deriyi yüzünde yapılacak yamada kullanacağız. Yama yapılırken en büyük sıkıntı yapılan yama yıllar sonra kısalıyor ve dudak ile gözü çekmeye başlıyor. Babası ve kızımız Nazlı ile görüşerek en uygun tedavisine en kısa sürede başlayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Yüzündeki benin tedavisi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne gelen Nazlı Erdem “Tedavimin başlaması için sömestr tatilinde fikir alacağız ve okullar yaz ayında tatile girdiğinde hastaneye yatarak tedavim yapılacak” dedi.

Bana Murat Erdem’de “ Kızımın tedavisi için yıllardır çare arıyoruz. Beni aldırırken hayatını riske edemeyiz. İmkansızlıklar yüzünden tedavisi bugüne kadar gecikti. Buraya da Antalyalı bir hayır severin yardımı ile geldik” diyerek duygularını dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.