Pizzaya tükürüp teslim eden kuryeye hapis cezası isteniyor

24 Aralık 2017 tarihinde Eskişehir’de meydana gelen olayda Hüseyin Alyüz bir pizzacıdan siparişte bulundu.  Hüseyin Alyüz’ün pizzacıya verdiği siparişi teslim etmekle görevli Burak S. siparişi teslim etmek için müşterisinin apartmanına girdiğinde pizza kutusunun kapağını açarak pizzanın içine tükürerek pizzayı teslim etti.

 Yaşanan olaylar apartmanın güvenlik kamera kayıtlarında görülürken pizzayı müşterisine teslim eden kurye Burak S.’nin kendi cep telefonunun kamerasında pizzaya tükürdüğü anları da kendisinin çektiği görüldi.24 Aralık 2017’de, sipariş götürdüğü apartmanda, elindeki kutuyu açıp, içindeki pizzaya tükürdü. Apartmanın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, kurye Burak S.’nin, pizzaya tükürme anını cep telefonu kamerasıyla çektiği görüldü. Aynı apartmanda yaşayan yeğen E.Ç. kuryenin pizzayı teslim etmeden önce tükürdüğün anların güvenlik kamera kayıtlarını görünce durumu akrabası Hüseyin Alyüz’e bildirdi. Hüseyin Alyüz’ün şikayetçi olması üzerine olay yargıya taşınırken pizza firması da Burak S.’nin işine son verdi.

Burak S.’nin Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren davanın duruşmasına şikayetçi Hüseyin Alyüz ve Burak S. katılmadılar. Mahkeme savcısın verdiği mütalaasında ‘tüketilecek her çeşit besin veya şeylere zehir katarak veya başka suretlerle bunları bozarak kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürmek” suçlarından 2 yıldan 15 yıla kadar,  mala zarar  vermek suçundan da 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası talep etti. Avukatların mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için ek süre talep etmeleri üzerine duruşma ertelenirken Burak S. hakkında daha önce “mala zarar vermek” ve “besin maddelerini bozarak kişilerin sağlığına zarar verme” suçundan 4 bin lira tazminat ödemesine karar verilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.