İşkenceci tahsilat şebekesine baskın

Tefecilerden borç para alarak daha sonra ödem güçlüğü çeken kişilerin kendilerine tehdit ve ardından işkence yapılma şikayetlerinin artması üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği bünyesinde kurulan özel ekip soruşturma başlattı.


Soruşturma kapsamında yapılan araştırmalar sonucunda 177 kişinin mağdur edildiği tespit edilirken şebeke elemanlarına 6 ay boyunca teknik ve fiziki takip sonucu belirlenen kişi ve adreslere eş zamanlı bir operasyon düzenlendi.


Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından operasyonda daha önce tespit edilen 30 adrese düzenlenen baskın sonucu çete lideri K.F. ile adliyede görevli 1 katibin de bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler polisler tarafından gözaltına alınırken yerlere yatırılarak elleri kelepçelenerek emniyete götürülürken operasyon kapsamında çok sayıda bıçak, 2 tabanca, bu tabancalara ait bir çok mermi finansal doküman, senetler, çekler ve POS cihazı ele geçirildi.


Tefeciden aldıkları borçları geri ödeyemeyen vatandaşlara çete üyelerinin işkence yaptıkları ve işkence yaparken görüntülerinin çekildiği, çekilen görüntülerin de diğer mağdurlara izlettirilerek tahsilat yapmaya çalıştıkları belirlendi.


Çete üyelerinin tefecilerden alınan paralar karşılığında imzaladıkları borç senetlerinin haricinde başka senetleri zorla imzalattıkları öğrenilirken şebekenin lideri olan O.K. hakkında 17 yıl 3 ay kesilmiş hapis cezası olduğu ve aynı zamanda cezaevi firarisi olduğu öğrenildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları tamamlanan 22 kişi Ankara Adliyesi’ne sevk edildiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.