Küçük Muhammed’in ölümüne ilk gözaltı

Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı kırsal Başalan Mahallesi’nde 22 Ocak Çarşamba günü meydana gelen olayda 8 yaşındaki Muhammed Veli Dümez kayboldu. Küçük Muhammed’in ailesi ve yakınları ile beraber mahalle halkı küçük Muhammed’i ararlarken Başalan Mahallesi’nde bulunan metruk bir evde ağır yaralı olarak bulundu. Muhammed Veli Dümez’in vücudu ile yüzünü parçalanmış halde bulan yakınları tarafından hastaneye ağır yaralı olarak kaldırılan Muhammed doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken çocuklarını kaybeden aile sinir krizleri geçirdi.

DAYI SERBEST BIRAKILDI, HALA GÖZALTINA ALINDI

Hastanede Muhammed’in ölümünün ardından jandarma ekipleri soruşturma başlattı. Jandarma ekipleri yaptıkları araştırmalar sonrasında küçük Muhammed’in dayısı V.T. ile aynı köyden G.B. adındaki kişileri jandarma ekipleri gözaltına aldılar. Gözaltına alınan iki şüpheli ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildiler ve çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından adlı kontrol şartı ile serbest bırakılırken jandarma ekipleri bu sefer de Muhammed’in halası H.T.’yi gözaltına alırlarken hala H.T.’nin jandarmada sorgusunun devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

 ilgili başlatılan soruşturmada jandarma, dayı V.T. ile köylüleri G.B.’yi gözaltına aldı. Şüpheliler, jandarmadaki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. İkili, nöbetçi mahkemece adli kontrol şartı getirilerek, serbest bırakıldı. Ancak jandarma ekipleri, Muhammed’in halası H.T.’yi gözaltı aldı. H.T.’nin jandarmadaki sorgusu sürüyor. 

SİLAHLARI ATEŞLEDİLER

Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan kişilerin adli kontrol şartı ile serbest bırakılması üzerine mahalle sakinleri tepki göstererek yürüyüş düzenlemek istediler. Yürüyüş esnasında mahalle sakinleri ile dayı V.T.’nin akrabaları arasında çıkan kavgada tabancalar çekildi ve havaya ateş edildi. Olaya jandarma ekiplerinin müdahalesi üzerine olaylar daha da büyümeden yatıştırıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.