Japonya’da koronavirüs tedavisi için umut veren çalışmalar başladı

Koronavirüs tedavisi için umut olabilecek ilk haber Japonya’daki bilim insanlarından geldi. Japonya’nın başkenti Tokyo’da bulunan Tıp Bilimleri Enstitüsü’nde daha önce koronavirüse iyi geldiği belirlenen Nafamostat Mesylate adlı ilacın klinik testlerine Nisan ayında başlayacağı öğrenildi. Bu ilacın insan hücresine giren koronavirüsün ve vücutta çoğalmasını engellediği belirtilirken bu ilacın aynı zamanda pankreas iltihabı tedavisinde kullanıldığı öğrenildi.

Bugüne kadar koronavirüsün tedavisi Korona virüsünün insan hücresine girmesini ve çoğalmasını engellediği belirtilen ve an itibariyle pankreas iltihabı tedavisinde kullanılan ilaçla birlikte tedavi umutlarına bir yenisi daha eklendi.

Koronavirüs için henüz bir tedavi ve aşı bulunmamasına rağmen bir çok ilacın koronavirüse iyi geldiği belirtilirken AİDS, grip ve ebola için kullanılan bir çok ilacın fayda sağladı tespit edilirken Çinli araştırmacılar da yaptıkları klinik araştırmalar sonrasında Japonya tarafından geliştirilen grip ilacı Avigan’ın koronavirüs tedavisinde etkili olduğunu kanıtladıklarını açıkladılar. Daha önce bu ilacın Çin’de Wuhan ve Shenzen kentinde denediğini ve bir çok hastada dört gün içinde negatif sonuçlar verdiği öğrenildi. Avigan adlı ilacın sadece grip değil aynı zamanda zatürre ve koronavirüs semptomlarını yavaşlattğı ve ilaçların herhangi bir yan etkisinin olmadığı da Çin Ulusal Biyoteknoloji Geliştirme Merkezi Müdürü Zhang Xinmin, tarafından açıklandı.

Japonya’da ayrıca “Ciclesonide” adlı bir astım ilacının, ebola virüsü tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen Remdesivir adlı ilacın ve AIDS tedavisinde kullanan ilaçlarda elde edilecek bir kombinin denemelerine başlanacağı bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.