Koronavirüs yüzünden sıkılan mahallelilere muhtarlarından eğlence

Koronavirüs yüzünden evlerinden çıkamayan ve sıkılan vatandaşları eğlendirmek için Denizli’deki 3 mahalle muhtarı ilginç bir fikir bularak bir ilke imza attılar. Üç mahalle muhtarı bir araç kasasında müzisyenleri alarak mahalle mahalle dolaşarak davul ve zurna çalan müzisyenler eşliğinde mahallelerine eğlenceli dakikalar yaşatırken bu anlara bazı mahalle sakinleri sosyal mesafeleri koruyarak göbek atarak eğlenirken bir çok mahalle sakini de evlerinin pencere ve balkonlarından müzisyenlere eşlik ettiler.

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Gökpınar, Zümrüt ve Zeytinköy Mahalleleri muhtarları Pamukkale Kaymakamlığı’ndan özel izin alarak “Evde Kal” çağrısına uyan vatandaşların can sıkıntılarını bir nebze olsun geçirtmek ve eğlendirmek amacı ile mahalle sakinlerinin morallerini yükseltmek için açık kasa bir kamyonetin içerisinde müzisyenlerle sokak sokak gezerek eğlenceli dakikalar yaşatırlarken aynı zamanda aracın arka kısmına asılan “Evde Kal Pamukkale” pankartı ile dikkat çektiler.

Mahallelerinde bir anda davul ve zurna sesi duyan bir çok vatandaş balkonlara ve pencerelerine akın ederek ne olup bittiğini anlamaya çalışırken bir çok vatandaş kısa bir süre içinde alkışlarla ritim tutarak orkestraya eşlik ederken sokağa inerek mahalle muhtarları ile karşılıklı oynadılar.

Olayın fikir babasının ise mahallede yaşayan yaşlı bir vatandaşın durumu mahalle muhtarına iletmesi sonucu ortaya çıktığı öğrenilirken yapılan bu organizasyonu bir çok kişi başarılı bularak bir an olsun koronavirüs salgınını unuttuklarını ifade ettiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.