Eski karısını kiralık katil tutarak öldürttü

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde, meydana gelen olayda bir ev sahibi kiracısına ulaşamamasını iddia etmesi üzerine durumu polis ekiplerine bildirmesi üzerine çilingir vasıtası ile eve giren polisler 25 yaşındaki Lale Bayram’ı evinin banyosunda ölü olarak buldular. Olayla ilgisi olduğu düşünülen Lale Bayram’ın eski eşi Yasin A ile arkadaşı Servet K. ile birlikte ev sahibi olan Yasin Y. gözaltına alındılar.

Polis ekipleri yaptıkları kısa araştırma sonrasında Yasin A. ile Servet K.’nın mahalle arkadaşı olduklarını ve Yasin A.’nın arkadaşına devamlı olarak karısının kendisini aldattığını ifade etmesi üzerine Servet K.’nın “İstersen intikam almak için karını öldürelim” diyerek bir teklifte bulunduğu öğrenildi.

Servet K.’nın bu konuşması esnasında kabul ettiği takdirde bu cinayeti kendisinin işleyebileceğini söyleyerek 10 bin lira talep ettiğini ve tarafların cinayet işlenmesi için 8 bin 500 liraya anlaştıklarını tespit ettiler. Şüphelilerin bir marketten alışveriş yaptıktan sonra dairesine girerken arkasında gelerek Lale Bayram’ı boğdukları ve olaya intihar süsü vermek için Lale Bayram’ın bileklerini banyoda keserek bıraktıkları öğrenildi.

Emniyette sorguları tamamlanan Yasin A., Servet K. ve Yasin Y. adliyeye sevk edildiler. Çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından Lale Bayram’ın eski eşi Yasin A. ve Servet K. tutuklanarak cezaevine gönderilirken ev sahibi Yasin Y. ise serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.