Maske uyarısı yapan fırıncıyı tekme tokat dövdüler

Antalya’nın Kepez ilçesinde meydana gelen olayda bir kişi ekmek almak için geldiği fırında fırın çalışanları tarafından maske kullanmadığı için uyarıldı ve içeri almadı. Bunun üzerine fırın çalışanları ile müşteri arasında kısa bir tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından birkaç dakika içinde yanına arkadaşları ile beraber aynı fırına gelen 4 kişi fırının önünde masada oturan işyeri sahibi Cihan D.’nin üzerine yürüyerek tartışmaya başladılar. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken fırında masa ve sandalyeler havada uçuşurken Cihan D. kendisini zorla işyerinin içine atarken bu kez hızını alamayan 4 şüpheliden birisi geldikleri otomobilin içinden aldığı bir sopa ile fırının içine girerek işyeri sahibine saldırmaya başladı. İşyeri çalışanları patronlarını korumak isterken diğer 3 arkadaşının da olaya müdahale etmesi üzerine fırında uzun bir kavga yaşandı.

Fırında bulunan müşteriler ve personelin araya girmesi ile 4 kişi güçlükle yatıştırılırken işyeri sahibine saldıran 4 kişi olay yerinden geldikleri otomobile kaçarlarken işyeri çalışanları durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdiler. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri işyeri sahibi Cihan D.’nin ilk kontrolünü yaptıklarında kavga esnasında bacağından bıçak yarası aldığını tespit ederek ambulansla hastaneye kaldırıldılar. Olay sonrası polis ekipleri olaya karışan 4 kişinin eşkallerini tespit ederek bu kişileri kısa sürede yakalayarak gözaltına aldılar.

Olay sonrası fırının işletmesini yapan Nihat Bayır “Patronumuz maske kullanmadığı için bir müşteriyi uyardı. Daha sonra bu müşteri yanına arkadaşlarını alarak bizlere saldırdılar. Biz halkın sağlığı için uyarıda bulunmuştu. Bu olayın yaşanması bizi çok üzdü” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.