Yüzüne kezzap atılan Berfin şikayetinden vazgeçti

15 Ocak 2019 günü İskenderun’un Buluttepe Mahallesi 390 Sokak’ta meydana gelen olayda dershaneden çıkıp evine gitmekte olan Berfin Özek’in yolu eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından kesildi ve yüzüne asit benzeri bir sıvı attıktan sonra olay yerinden kaçmıştı. Olayı gören vatandaşlar tarafından ihbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekibi tarafından İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış ve burada yapılan ilk müdahalesi sonrasında Adana Şehir Hastanesi’ne sevk edilerek burada bulunan Yanık Ünitesi’nde tedavisine başlanan Berfin Özek’in uzun süren tedavisi sonrasında yüzünde ve vücudunda ağır yanık izleri kalarak taburcu edildikten sonra Bodrum’da tedavisine devam edilirken sağ gözünü kaybetti ve geçirdiği ameliyat ile dudağı ve göz kapakları yeniden yapıldı.

Asitli saldırıyı gerçekleştiren Casim Ozan Çeltik gözaltına alındı ve “kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan Cumhuriyet Savcılığı tarafından iddianame hazırlandı. Casim Ozan Çeltik İskenderun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanırken duruşma savcısı yeni mütalaasında ‘öldürme kastının olmadığına’ dair hukuki değerlendirme yaptı. Çeltik’in ‘kasten yaralama’ suçundan ceza alması talep edildi. Tutuklu sanık Casim Ozan Çeltik hakkında mahkeme heyeti ‘kasten yaralama’ suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Berfin Özek mahkemenin verdiği karar sonrasında yaptığı açıklamada “ Bana yapılan suçun cezası bu kadar az mı?. Yemek yiyemiyorum, bir gözüm görmüyor” diyerek isyan ederken bugün davanın görüldüğü İskenderun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dilekçe vererek yüzüne asitli madde atan eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik hakkındaki şikayetini geri aldı. “Ozan’ı seviyorum onunla evlenmek istiyorum, bu yüzden şikayetimden vazgeçiyorum” diyerek dilekçe verdiği ileri sürülen Özek’in bu sürede duruşmasını takip eden avukatlarını da azletti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.